Piątek, 23.08.2019

Wielkimi krokami nadciąga Runmageddon Poznań

  • 09.07.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Wielkimi krokami nadciąga Runmageddon Poznań
21 lipca Poznań stanie się areną ekstremalnej zabawy. Na terenach Hipodromu Wola będzie można zmierzyć się z morderczyni przeszkodami Runmageddonu. Chętni będą mogli wystartować w formułach: INTRO, 3 kilometrowy bieg najeżony 15 przeszkodami; dzienny i nocny REKRUT, czyli dystans 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami. Na najmłodszych zawodników czekać będzie specjalnie przygotowana strefa KIDS i jednokilometrowa trasa z 10 przeszkodami.

Runmageddon, najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych w Europie, po raz kolejny zawita do Poznania. Inżynierowie Runmageddonu chcąc zaskoczyć uczestników, stworzyli nowe, mordercze przeszkody. Podczas poznańskiego eventu swój debiut będą miały m.in.:  przeszkody: „Kołkosznikov” – ściana z otworami, którą pokonać da się tylko za pomocą trzymanych w rękach kołków oraz „Weryfikator Marzeń”  konstrukcja z drewna i stali, którą przejść można jedynie używając siły rąk, ramion i pleców.

Dla dzieci w wieku 4-11 lat przygotowana będzie specjalna trasa KIDS licząca 1 kilometr, naszpikowana około 10 przeszkodami. Najmłodsi uczestnicy będą mogli poczuć się jak prawdziwi Runmageddończycy. W tej edycji,  razem z dorosłymi będą rozgrzewać się przed biegiem, a ich linia startu mieścić się będzie tuż obok linii startujących dorosłych.

Podczas Runmageddonu Poznań z ekstremalnym wyzwaniem zmierzyć się będą mogli także reprezentanci firm, którzy wystartują w formule Biznes Szlachetna Paczka. Około 3 kilometrowy bieg z ponad 15 przeszkodami dedykowany jest dla 5 osobowych drużyn firmowych, które razem pokonują trasę, pomagając sobie nawzajem. Jest on świetny wyzwaniem integrującym ekipy pracownicze oraz, co ważne, dochód ze sprzedaży pakietów firmowych trafia do Szlachetnej Paczki.

„Ogromnie cieszę się, że po raz kolejny zawitamy do Poznania. Tutejszemu Runmageddonowi towarzyszy zawsze fantastyczna atmosfera i niesamowita energia. Po raz kolejny postanowiliśmy na sprawdzone, piękne okolice terenu Hipodromu Wola. Są one unikalne i pozwalają na przygotowanie tras, które dadzą w kość każdemu. Tu siłę i charakter naprawdę będzie trzeba udowodnić”.  – mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Dla kibiców organizatorzy przygotowali niezwykle atrakcyjne Miasteczko Kibica, z którego będą mogli podziwiać zmagania Runmageddończyków. Tegorocznego trasa przewiduje umieszczenie dużej części atrakcyjnych przeszkód bezpośrednio na terenie Miasteczka. Dzięki temu kibice poznają co to znaczy siła i charakter Runmageddończyków oraz na własne oczy zobaczą, jak pokonują widowiskowe przeszkody i mierzą się z nimi. W Miasteczku Kibica nie zabraknie także innych atrakcji przygotowanych przez partnerów biegu i apetycznej strefy gastronomicznej.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz możliwość zapisania się na start dostępne są na stronie https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-poznan-21-07-2018. Zapisy online trwają do czwartku, 19 lipca do godziny 14:00. Dzień przed wydarzeniem oraz w trakcie imprezy, zapisać się można w Biurze Zawodów.

Kontakt:

Aleksandra Bachta
PR Manager
e-mail: [email protected]
mobile: 730-908-702

________________________________________________________________________________________________

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 70 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Grupa Tipmedia
Podziel się: