Jak wygląda wizyta u barbera?

  • 24.01.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wygląda wizyta u barbera?
Barber shop to miejsce, które najczęściej jest wykończone w stylu retro. Znajdziemy w nim wiele gazet dla mężczyzn, a w tle usłyszymy przyjemną muzykę.

Jak wygląda barber shop?

W większości przypadków w takich miejscach spotkamy się ze staromodnym klimatem. Możemy tam znaleźć retro meble, a także zdjęcia brodatych mężczyzn. W poczekalni bez problemu znajdziemy pisma dla panów, które mają za zadanie umilić czas. W niektórych, nieco bardziej ekskluzywnych miejscach możemy się spotkać z oferowaną przez nie kawą czy herbatą. Przy lustrach zawsze znajdują się wszelkie kosmetyki, które mają za zadanie nadać trwałość oraz połysk brodzie. Unoszący się w powietrzu zapach, czy klimatyczna muzyka sprawiają, że takie miejsca są naprawdę przyjemne. Każdy detal jest przygotowany tak, aby mężczyźni czuli się wygodnie i przyjemnie.

 

Proces strzyżenia

Na samym starcie otrzymamy pytanie o preferencje skrócenia brody. Takie pytanie zadawane jest przez barbera, a nasza odpowiedź jest konsultowana z fryzjerem. Najlepsi barberzy mogą stwierdzić, że niektóre upodobania nie będą pasowały do danej twarzy i czasami zaproponują coś innego. Kiedy już podejmiemy decyzję o stylu, nadchodzi skracanie zarostu przy wykorzystaniu trymera. Kolejnym krokiem jest nadanie kształtu oraz ustalenie linii brody. Według obecnego prawa golenie przy użyciu brzytwy jest niemożliwe, dlatego cześć barberów wykorzystuje sprzęt z wymiennymi ostrzami. Przed rozpoczęciem pracy głowa klienta zostaje owinięta mokrym ręcznikiem. Taki proces sprawia, że zarost mięknie i jest znacznie prościej go golić. Kolejnym krokiem jest nałożenie pianki lub mydła. Następnie skóra oraz broda jest traktowana wodą kolońską, która charakteryzuje się męskim zapachem. Ostatnim krokiem jest nałożenie olejku do brody, który działa zmiękczająco oraz nadaje miły zapach.

 

Kiedy nie wiemy, z jakiego barbera skorzystać warto zdecydować się na firmę http://www.laurentlublin.pl/oferta/barber Jest to doświadczone miejsce, które zadowala nawet najbardziej wymagających klientów.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: