Prezent dla szefa – co można podarować pracodawcy?

  • 08.09.2019, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Prezent dla szefa – co można podarować pracodawcy?
Niektórzy pracownicy żyją z pracodawcą w tak dużej zażyłości, iż wręczają mu okazyjne prezenty. Ten miły gest może być odebrany jako próba przypodobania się czy nawet wręczenia łapówki. Warto więc pamiętać o okazjach, kiedy możemy bezprecedensowo wręczyć upominek, a także o samej jego wartości.

Wysmakowane i profesjonalne prezenty

Najlepszym rozwiązaniem na wszelkie jubileusze bądź urodziny szefostwa są wysmakowane i profesjonalne prezenty. Mogą to być bilety do miejsca związanego z kulturą, np. do opery, gadżety biurowe bądź dodatki do garderoby (spinki do mankietów lub oryginalny krawat). Tego typu upominki stanowią dowód naszego profesjonalizmu i w nikłym stopniu będą odebrane jako próba wymuszenia podwyżki. Najczęściej takie prezenty wręczane są przy dużych okazjach, a celebracja przebiega w większej grupie pracowniczej.

Upominki na luzie

Gdy praca w firmie przebiega w przyjacielskich warunkach, a szefostwo zachowuje zdrowy dystans do prowadzonego przez siebie biznesu, warto uhonorować pracodawców czymś równie niezobowiązującym. Mile widziane będą tu wszelkie kubki bądź koszulki z nadrukami, tabliczki na drzwi, prześmiewcze karykatury bądź śmieszne breloki do kluczy. W ten sposób podkreślimy, iż doceniamy humor i lekkość w podejściu pracodawcy do firmy oraz podwładnych.

Praktyczne gadżety

Zdyscyplinowani i poważni szefowie lubią praktyczne gadżety, które mogą być użyteczne w pracy, jak i w domu. Najlepszym prezentem dla tego typu osób będą nowinki techniczne, elektronika, a także przedmioty przydatne w biurze. Organizery, wskaźniki laserowe, serwisy kawowe, zestawy przyborów biurowych – wszystko to będzie szczególnie doceniane w ich oczach.

Artystyczne

Może się okazać, iż niektórzy pracownicy są w firmie uzdolnieni artystycznie. Warto wykorzystać ten fakt i stworzyć własnoręczny prezent dla szefostwa, będący wyrazem wewnętrznego artyzmu. Mogą to być wszelkiego typu obrazy, nagrane piosenki bądź napisane wiersze.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: