Praca w biurze – jak utrzymać zdrowie i samopoczucie na wysokim poziomie?

  • 24.08.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Praca w biurze – jak utrzymać zdrowie i samopoczucie na wysokim poziomie?
Wbrew pozorom praca biurowa, mimo iż lekka w kontekście fizycznym, nie należy do najzdrowszych. Siedzący tryb wykonywania obowiązków, narażenie wzroku na nadmierny kontakt ze sztucznym światłem ekranów oraz wielogodzinny spoczynek w jednej pozycji nie sprzyjają zdrowiu. Aby temu zapobiec, warto zastosować się do kilku prostych rad.

Systematyczne uprawianie sportu

Aktywność fizyczna to wspaniałe remedium na wszelkie objawy pogarszającego się stanu zdrowotnego związane z pracą w warunkach biurowych. To również świetny sposób na odstresowanie się i odreagowanie nieprzyjemnych sytuacji. Szczególnie polecane są wszelkiego rodzaju aktywności odciążające kręgosłup, rozciągające mięśnie i pobudzające do ruchu. Ponadto, to doskonały sposób na zgubienie zbędnych kilogramów, które nawarstwiają się przez lata siedzącego trybu życia.

Zdrowa dieta

Zdrowa dieta oparta jest przede wszystkim na bilansie poszczególnych składników. W przypadku pracy biurowej warto zastąpić wszelkie słone przekąski oraz słodycze warzywami oraz owocami. Same zaś posiłki powinniśmy przygotowywać sami, dzień wcześniej. Pozwoli to zredukować liczbę zbędnych obiadów na zamówienie lub odgrzewanych obiadów, a tym samym również zaoszczędzić pieniądze. W celu ustalenia i utrzymania odpowiedniej diety warto wybrać się do dietetyka bądź innego specjalisty, który roztoczy nad nami swoją opiekę.

Duża ilość odpoczynku

Dbanie o zdrowie w przypadku pracy biurowej powinno dotyczyć również odpowiedniej dozy wypoczynku, zarówno po pracy, jak i w jej czasie. Warto więc robić sobie krótkie przerwy od siedzenia przy biurku i rozciągać przykurczone mięśnie. Po pracy zaś powinniśmy zrelaksować się i wypocząć przed nowym dniem. W tym przypadku liczy się przede wszystkim długi i niezmącony niczym, ośmiogodzinny sen.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: