Środa, 22.05.2019

Ogrodzenia PCV – plastik jest lepszy niż drewno?

  • 1.03.2019, 13:00
  • Materiał Partnera
Ogrodzenia PCV – plastik jest lepszy niż drewno?
W ostatnim czasie Polacy coraz chętniej zastępują stare, drewniane płoty ogrodzeniami PCV. Czym różni się plastik od drewna? Czy jest to dobry wybór?

Postanowienie płotu jest sztuką

Od lat 90., kiedy w Polsce zmienił się ustrój polityczno-gospodarczy, możemy zauważyć bardzo duże zmiany. W każdej dziedzinie życia. Zaczęliśmy się w odmienny sposób, ubierać, słuchać innej muzyki, oglądać odmienne programy w telewizji. Natomiast półki sklepowe się zapełniły. Zaczęły się zmieniać nasze mieszkania oraz ich otoczenie. Tradycyjne, smutne, metalowe albo drewniane płoty ustąpiły miejsca pewnego rodzaju dziełom sztuki. Różne wysokości, formy, tworzywa. Każdy płot może być inny, niż cała reszta. Nowi mieszkańcy domków jednorodzinnych wielokrotnie szli w ekstrawagancję. Uważali, że płot stanowi część domu i powinien doskonale wyglądać. Z tego względu od strony frontu nie spotka się już tradycyjnych ogrodzeń, których najważniejszym zadaniem jest oddzielenie naszej posesji od cudzej. Metalowe siatki lub niskie drewniane płotki są stawiane na pasie granicznym pomiędzy nami a sąsiadami. Aby zagwarantować sobie więcej prywatności, sadzimy tam żywopłot lub tuje.

Ogrodzenia PCV – zalety

Jednak coraz częściej w domach, a tak naprawdę przed nimi, u wielu Polaków można zobaczyć płoty, które nie są wykonane z drewna, ani z żadnego metalu. Z daleka w ogóle się one nie różnią od drewnianego płotu, ale z bliska możemy zobaczyć, że nie jest to buk, olcha, ani dąb. Są to ogrodzenia PCV, to znaczy najzwyklejszy plastik. Dlaczego Polacy go uwielbiają? Czy się różni od innych tworzyw? Jakie są jego zalety? Ogrodzenia PCV wyglądają jak tradycyjny, drewniany płot. To sprawia, że postronny obserwator, nie zobaczy różnicy. Jednocześnie możemy kupić tego rodzaju płot w kolorze drewnopodobnym, np. pod tym linkiem http://www.firmaskowronski.pl/14/sztachety-plastikowe. To będzie sprawiało, że będzie przypominał naturalny, drewniany płot, jeszcze bardziej. Nie jest to jego jedyna zaleta. Co najbardziej denerwuje osoby, które posiadają płot zrobiony z drewna? To, że takie ogrodzenie łatwo poddaje się upływowi czasu i niszczeje. Drewno nie jest odporne na działanie mrozu, deszczu i słońca. Oczywiście można, a nawet powinno się je zaimpregnować, ale to nie będzie rozwiązaniem problemu. Drewno w końcu się zniszczy, a my zostaniemy bez płotu. Ogrodzenia PCV są odporne na wszystkie wymienione czynniki i nie ma potrzeby ich impregnowania. Jeżeli chcesz możesz, co najwyżej pomalować je dowolną farbą i tyle. Ogrodzenia PCV to najlepszy wybór na chwilę obecną.

Materiał Partnera
Podziel się: