Piątek, 23.08.2019

Dlaczego warto stosować etykiety samoprzylepne?

  • 21.01.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego warto stosować etykiety samoprzylepne?
W zakładach przemysłowych korzysta się obecnie z wielu różnych akcesoriów. Często wykorzystywanymi materiałami w takich miejscach są etykiety samoprzylepny, które umieszcza się na produkowanych na większą lub mniejszą skalę towarach. Klienci mogą zaprojektować taką etykietę z pomocą drukarni cyfrowej w taki sposób, aby zawierała ona w sobie wszystkie ważne informacje.

Możliwość rozpoznania wyprodukowanego towaru

Etykiety samoprzylepne z nadrukiem pozwalają na rozpoznanie wyprodukowanego towaru, np. gdy będą oczekiwały na transport w magazynie. Wiadomo, że poszczególne produkty są foliowane, aby były optymalnie zabezpieczone w trakcie transportu. Osoby pracujące na magazynach muszą jednak wiedzieć, co wysłać konkretnie klientowi. Wtedy właśnie przydają się etykiety, ponieważ na nich znajduje się informacja o rodzaju towaru, numerze serii, itd. Etykiety samoprzylepne na rolce nanoszone z wykorzystaniem profesjonalnych drukarek przemysłowych nie będą w żaden sposób rozmazane, okażą się wytrzymałe i trudno będzie je zniszczyć nawet przy użyciu substancji chemicznych.

Umieszczenie etykiet na wielu różnych przedmiotach i rzeczach

Drukarnia etykiet samoprzylepnych bazuje na różnorodności swojej oferty, dlatego też etykiety zamówione przez klienta można umiejscowić na wielu przedmiotach i rzeczach. Wcale nie jest powiedziane to, że muszą to być jedynie kartony z produktem gotowym, mogą to być też butelki, plastikowe opakowania, czy jeszcze coś innego. Klient musi najpierw podjąć decyzję, w jaki sposób nadruk ma zostać umieszczony na etykiecie, a więc np. w którą konkretnie stronę ma być skierowany. Druk etykiet odbywa się zgodnie z wybranymi przez klientów parametrami technicznymi. Wyprodukować można np. specjalne etykiety na wódkę, na szampana oraz inny typ alkoholu, jak nalewki i piwo. Produkcją takich nalepek zajmuje się między innymi drukarnia Arti-Bau (https://artibau.pl/). Stosowanie technologii druku z wykorzystaniem utwardzanych promieniami UV atramentów to nowoczesne rozwiązanie na rynku, które sprawdzi się przy każdym zleceniu. W ten sposób etykieta będzie praktycznie niezniszczalna i zastosuje się ją udanie nawet w ekstremalnych warunkach.

Oznaczanie wyrobów promocyjnych oraz ekskluzywnych

Drukarnia cyfrowa zapewnia możliwość zamówienia etykiet służących zarówno do oznaczania wyrobów promocyjnych, specjalistycznych, ale też ekskluzywnych. Należy się jednak zdecydować na jakim podłożu mają być umieszczone etykiety, a więc czy ma to być folia polipropylenowa lub polietylenowa, a może papier. Korzystanie z najnowocześniejszych maszyn sprawia, że uzyskuje się etykietę:

  • dopasowaną do produktu,

  • o optymalnych wymiarach i kształtach,

  • estetyczną i elastyczną.

Dzięki proponowanym rozwiązaniom można więc umieścić na produktach wszystkie najważniejsze informacje z nimi związane, nadruki mogą być różnokolorowe, zależnie od wybranego podłoża. Zainteresowani mogą też złożyć zamówienie w drukarni cyfrowej na dodrukowanie poszczególnych elementów na istniejące już etykiety, tak aby były one kompletne. Nie trzeba więc od razu decydować się na tworzenie nowego projektu, można bazować na takim, który już istnieje. 

 

 

Drukarnia Etykiet Arti-Bau

ul. Brzozowa 8

55-040 Ślęza

tel. +48 71 7822678

Grupa Tipmedia
Podziel się: