Wtorek, 16.07.2019

Porównywarka kredytowa – jak to działa?

  • 07.12.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Porównywarka kredytowa – jak to działa?
Zaskoczył Cię nieprzewidziany wydatek? Masz w planach zakup sprzętu domowego? A może szykujesz się do remontu? Jeśli w sfinansowaniu wydatków ma pomóc kredyt bankowych, nie warto decydować się na przypadkową ofertę. Skorzystaj z porównywarki internetowej – praktycznego narzędzia, dzięki któremu wybierzesz produkt najbardziej wpisujący się w Twoje potrzeby i oczekiwania.

Polacy chętnie korzystają z kredytowej oferty banków. Sporo osób nie porównuje jednak dostępnych propozycji, tracąc co najmniej kilkaset złotych. Kredyty – nawet jeśli mają identyczne oprocentowanie – różnią się wieloma innymi parametrami decydującymi o wysokości miesięcznej raty. Jeżeli więc planujesz skorzystanie z oferty banku, porównywarka kredytów będzie praktycznym narzędziem, z którego warto skorzystać.

Internetowa porównywarka kredytów – zasada działania

Porównywarka kredytowa to internetowe narzędzie, które pozwala na przeanalizowanie aktualnych ofert bankowych, np. w zakresie kredytów samochodowych, gotówkowych czy nawet hipotecznych. Można określić ją mianem „agregatu”, ponieważ w jednym miejscu skupia oferty wielu najpopularniejszych banków działających w Polsce.

Zasada działania porównywarki jest prosta – systematycznie publikowane są tam informacje na temat udzielanych kredytów. Dotyczą one m.in. wymogów formalnych stawianych potencjalnym kredytobiorcom, minimalnych i maksymalnych kwot zobowiązania, okresu spłaty, wymaganych zabezpieczeń itp. Pojawiają się także dane związane z kosztami kredytu, np. wysokość miesięcznej raty, całkowita kwota do spłaty, prowizja, RRSO.

Wyniki dostępne są w formie zestawienia – porównywarka prezentuje oferty od najtańszej do najdroższej. Najnowszy ranking kredytów samochodowych kredytowo.org obejmuje takie oferty jak:

  • Kredyt Elastyczny na nowe samochody (BGŻ BNP Paribas) – miesięczna rata: 437,38 zł
  • Standard Kredyt na samochody nowe (Toyota Bank) – miesięczna rata: 479 zł
  • Kredyt Samochodowy (InBank) – miesięczna rata: 485,15 zł
  • Kredyt samochodowy – auta nowe (mBank) – miesięczna rata: 496,62 zł.

Porównywarka kredytów – dlaczego warto z niej korzystać?

Korzystanie z porównywarki internetowej niesie za sobą wiele korzyści. Warto skorzystać z tego narzędzia, ponieważ:

  • oszczędza czas związany z samodzielnym pozyskiwaniem danych
  • pozwala zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych
  • umożliwia złożenie wniosku bezpośrednio z serwisu internetowego.

Chcesz wybrać kredyt samochodowy na atrakcyjnych warunkach? Zacznij korzystać z porównywarki internetowej.

Grupa Tipmedia
Podziel się: