Wtorek, 16.07.2019

Kołdry zimowe. Jaka kołdra na mroźne noce?

  • 16.11.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Kołdry zimowe. Jaka kołdra na mroźne noce?
Kiedy zima szaleje za oknem jeszcze bardziej lubimy wrócić do ciepłego wnętrza sypialni. Po mroźnym dniu doceniamy każdą chwilę pod ciepła pościelą czy przyjemnym kocykiem. Co jednak kiedy kołdra nie grzeje tak jak powinna? Jak wybierać kołdry zimowe tak, aby zapewnić sobie pełen komfort snu?

Kołdra kołdrze nie równa

Kołdry zimowe, które mają nam służyć w mroźne noce powinny przede wszystkim być wykonane z materiałów odpowiedniej jakości i dobrze izolujących ciepło. Jak powszechnie wiadomo liczy się  wnętrze i nie inaczej jest w przypadku zimowej pierzyny. Nie chodzi o to, żeby kołdra zimowa była tylko ciepła, ale i odpowiednio przewiewna, tak żebyśmy nie zapocili się pod nią. Ze względu na wsad możemy wyróżnić kilka modeli kołder zimowych.

Silikon – idealny materiał na ciepłe kołdry antyalergiczne

Sztuczny materiał ma wiele przewag nad  naturalnymi wsadami w postaci wełny czy pierza. Zimowe kołdry antyalergiczne z silikonowym wkładem to przede wszystkim gwarancja snu wolnego od niedogodności związanych z uczuleniami i alergiami. Silikonowe kołdry zimowe są też przewiewne – równocześnie grzeją, ale nie powodują akumulacji wilgoci.

Kołdry zimowe  z wełny – cieplutkie i przewiewne

Naturalna wełna to droższe rozwiązanie od sztucznego zamiennika w postaci silikonu. Kołdry wełniane mają jednak szereg właściwości, które stawiają je wysoko w hierarchii idealnych nakryć na zimowe wieczory. Przede wszystkim wełna to materiał uniwersalny, który dostosowuje się do panujących temperatur. Zimą staje się cieplejsza natomiast latem bardziej przewiewna. Niezależnie jednak pory roku trudno o przegrzanie.

Kołdry z puchu sposobem na zimno

 Puch podobnie jak wełna to naturalny wypełniacz. Puchowe kołdry zimowe mają więc podobne zalety i wady jak te wykonane z wełny. Ciepłe, a równocześnie przewiewne mogą jednak być zmorą osób cierpiących na alergie.

Kołdra całoroczna czyli kołdra zimowa i letnia w jednym

Rozwiązaniem, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród konsumentów są całoroczne kołdry. Tak naprawdę dwa osobne przykrycia – jedna na lato i jedna na zimę – połączone rzepami lub guzikami w jedną. Kołdra zimowa w takim przypadku stanowi równoczesne używanie obu części.

 

Niezależnie jakie kołdry zimowe wybierzemy warto przejrzeć ofertę producenta z tradycjami firmy Świt. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego – Koldra.pl

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: