Wtorek, 16.07.2019

Nikka whisky – trunek prosto z Japonii

  • 31.10.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Nikka whisky – trunek prosto z Japonii
Kraj Kwitnącej Wiśni, jak nazywana jest czasem Japonia, kojarzy nam się z wieloma różnymi rzeczami. Jednak żadna z nich nie ma nic wspólnego z whisky. Tymczasem jeden z bardziej uznanych tego typu trunków jest destylowany właśnie tam. Jest to Nikka whisky.

Japonia – kraj sumo

Z pewnością mało kto z nas był kiedykolwiek w Japonii. Choć nie potrzebujemy wizy, by wjechać na terytorium tego kraju, to odległość, jaką musimy pokonać oraz koszty podróży, robią swoje. Ceny biletów lotniczych na trasie Warszawa-Tokio zaczynają się od 2500 złotych (w obie strony). Jednak z reguły musimy być przygotowani na dużo większe wydatki. Do tego dochodzi kwestia pobytu w tym kraju, która również nie należy do najtańszych. Dlatego większość z nas zna Japonię jedynie z opisów w książkach, filmach czy innych tekstach kultury. Jest to kraj, który jednoznacznie kojarzy nam się z zawodnikami sumo, sushi, filmem Tokio Drift oraz gangami (Yakuza). Jeżeli zaś chodzi o japoński alkohol, to najbardziej znanym jest sake, czyli niskoprocentowy (13%-17%) trunek produkowany ze sfermentowanego ryżu. Mało kto jednak wie, że Japończycy to także mistrzowie whisky. Koneserzy tego trunku stawiają go w pierwszej czwórce whisky świata. Japońska whisky, wraz z amerykańską, szkocką i irlandzką, uznawana jest za jedną z najlepszych. Nikka whisky to jedna z nich.

Nikka whisky – łyk historii

Historia whisky w Europie (Irlandia, Szkocja) sięga VII wieku. Do Stanów Zjednoczonych trafiła ona wraz z angielskimi kolonistami. A skąd wzięła się ona w Japonii. Nikka whisky swoją historię zawdzięcza osobie, której chciało się pokonać pół świata, by nauczyć się destylacji tego trunku. Był to Masataka Taketsuru (założyciel firmy Nikka), który w 1918 roku wyjechał do Szkocji, by zgłębiać tajemnicy whisky. Po dwóch latach wrócił i zaczął pracować dla innego producenta whisky. Jednak w 1934 roku zdecydował się na rozpoczęcie swojej drogi przedsiębiorcy. I tak powstała firma Nikka.

Nikka whisky - gdzie kupić?

Japońska whisky nie jest tak popularna, jak te europejskie i z USA. Na szczęście można ją kupić w sieci. Sprawdź w tym miejscu, jak wygląda i ile kosztuje Nikka whisky. Jeżeli liczysz na to, że dostaniesz ją w jednym z hipermarketów, to z pewnością się rozczarujesz. Nikka whisky nie należy do najpopularniejszych trunków, jakie pijane są w naszym kraju. W związku z tym mało który sklep decyduje się na jej sprzedaż. Wyjątkiem są sklepy internetowe oraz specjalistyczne sklepy z alkoholami. I to właśnie tam powinieneś szukać tej whisky.

Grupa Tipmedia
Podziel się: