Co wyróżnia skuteczne pozycjonowanie?

  • 14.09.2022, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Co wyróżnia skuteczne pozycjonowanie?
Optymalizacja stron i witryn internetowych pod kątem SEO to jedna z najczęściej wspominanych strategii, aby prowadzony przez nas serwis, blog lub platforma były rozpoznawalne w sieci. Jest to znaczne uogólnienie skomplikowanej w zrealizowaniu inwestycji, jaką stanowi dobre wypozycjonowanie strony. Warto jednak zadać sobie pytanie, co wyróżnia dobrej jakości i efektywne SEO od klasycznego działania w tym zakresie.

Pozycjonowanie stron WWW jako element marketingu online

Pozycjonowanie strony internetowej jest wymieniane jako przykład naprawdę wielu strategii marketingu internetowego. Marketing online ma na celu takie wykorzystanie specyfiki sieci, wyszukiwarek, przeglądarek, mediów społecznościowych, aby uczynić markę zleceniodawcy jak najbardziej rozpoznawalną. To z kolei przedkłada się na szacowany wzrost sprzedaży i budowanie swojego wizerunku w oczach potencjalnych klientów. W wyszukiwarce Google w kontekście marketingu tego rodzaju króluje pojęcie SEO, inaczej określane jako pozycjonowanie lub optymalizacja strony. SEO korzysta z dostępnych w Google narzędzi, aby prowadzona przez nabywcę usługi witrynę czy serwis tak wypromować, aby awansowała ona w organicznych wynikach wyszukiwarki Google. Inaczej mówiąc, im adres strony wyświetli się wyżej podczas wpisywania fraz w Google, tym optymalizację można uznać za udaną i idącą w dobrym kierunku.

Specjaliści od SEO wykorzystują szereg instrumentów, na podstawie jakich pozyskują dane, o które w następnej kolejności kreują, ustalają adekwatną strategię pozycjonowania strony. Wymienić możemy najpopularniejsze i najczęściej stosowane takie, jak Google Search Console, Ahrefs bądź Senuto. Opiera się na nich praca zdecydowanej większości fachowych i doświadczonych usługodawców z zakresu SEO, do których zaliczyć możemy m.in. Funkymedia.

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych, czyli jakie?

Skuteczne pozycjonowanie to zatem takie, dzięki któremu strona jak najwyżej awansuje w wynikach wyszukiwania Google. Aby tak się stało, należy zrealizować rzetelną strategię optymalizującą, którą streścić jesteśmy w stanie w kilku krokach:

  1. audyt SEO - analiza konkurencji w wynikach wyszukiwania oraz rekomendacja zastosowania określonych słów kluczowych,
  2. optymalizacja techniczna strony - zmiany techniczne (poprawa prędkości ładowania optymalizowanej strony, likwidacja błędnych przekierowań, wykluczenie zbędnych podstron w mapie witryny),
  3. optymalizacja treści - analiza i tworzenie treści nasyconej frazami kluczowymi w taki sposób, aby jak najskuteczniej odczytywały ją roboty Google,
  4.  SEO copywriting - tworzenie contentu tekstowego zgodnie z wytycznymi Google.
Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: