5 korzyści z zakupu luksusowego samochodu używanego

  • 08.09.2022, 13:00
  • Grupa Tipmedia
5 korzyści z zakupu luksusowego samochodu używanego
Samochód wiele mówi o Twoim stylu życia, Twoich wyborach i ogólnej osobowości. Dlatego ważne jest, aby wybrać pojazd, który odpowiada Twoim codziennym potrzebom, a także odpowiada Twojej osobowości. W końcu wiele osób marzy o ładnie zaparkowanym w garażu Mercedesie, BMW, Audi czy Jaguar.

Ten sen nie jest już odległy. Dzięki opcji używanych luksusowych samochodów dostępnych u sprawdzonych dealerów i salonów różnica między starymi a nowymi staje się nieistotna, z wyjątkiem oczywiście ceny. Podczas gdy wielu kupujących po raz pierwszy może być niepewnych decyzji o zakupie używanego luksusowego samochodu lub nowego samochodu ekonomicznego za te same pieniądze, podajemy kilka czynników do rozważenia i zdecyduj, gdzie chciałbyś odłożyć swoje ciężko zarobione pieniądze.

Cena
Najważniejszym powodem kupowania używanego samochodu luksusowego zamiast nowego samochodu ekonomicznego jest prosty fakt, że kupujesz więcej samochodu za mniej pieniędzy. Dostajesz luksusowy samochód w tej samej cenie. Każdy, kto kiedykolwiek jeździł Mercedesem Klasy E, powie Ci, że doświadczenie to jest znacznie bardziej wyjątkowe niż prowadzenie Toyoty, Hondy czy Hyundaia. To chyba najbardziej przekonujący z najlepszych powodów, aby kupić używany luksusowy samochód.

Amortyzacja
Samochody tracą na wartości z każdym mijającym miesiącem i kilometrem, ale największy spadek następuje natychmiast; niektóre modele mogą stracić 40 procent lub więcej swojej wartości w pierwszym roku. Potem nie amortyzuje się tak szybko. Na przykład w ciągu czterech lat posiadania bardziej ekonomicznego samochodu można zauważyć znacznie większą amortyzację niż w ciągu czterech lat posiadania używanego luksusowego samochodu.

Jeśli nie jesteś w stanie pozwolić sobie na zakup luksusowego samochodu, możesz wynająć go już dziś w Best of Cars!

Zaawansowane wyposażenie bezpieczeństwa
Faktem jest, że zdecydowana większość innowacji w zakresie bezpieczeństwa, które dziś uważamy za oczywiste w samochodach głównego nurtu, została wprowadzona najpierw w samochodach luksusowych. Pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, kamery cofania, monitory martwego pola, ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu, inteligentny tempomat, a nawet dostęp bezkluczykowy i uruchamianie przyciskiem były stosowane jako pierwsze w luksusowych samochodach. W wielu przypadkach czteroletni, używany, luksusowy samochód będzie oferował więcej funkcji bezpieczeństwa niż zupełnie nowy samochód ekonomiczny w tej samej cenie.

Przełomowe funkcje zapewniającekomfort i wygodę Podobnie jak wyposażenie bezpieczeństwa, wiele powszechnie akceptowanych funkcji zwiększających komfort i wygodę, które w dzisiejszych czasach są rutynowo spotykane w samochodach głównego nurtu, zadebiutowało w samochodach luksusowych. Elektryczny rozrusznik, automatyczna klimatyzacja, Bluetooth, nawigacja GPS, elektrycznie sterowane szyby, samościemniające się reflektory, elektrycznie sterowane lusterka i specjalnie dostosowane systemy audio, wszystkie zadebiutowały jako elementy wyposażenia samochodów luksusowych. Tak więc, jeśli już dziś chcesz skorzystać z najlepszych funkcji jutra w zakresie komfortu i wygody, nawet czteroletni używany luksusowy samochód może zabrać Cię w tę sferę.

Prowadzenie słabszego samochodu Ci nie odpowiada
Gdy doświadczysz płynności, mocy i zestawu funkcji dobrego luksusowego samochodu, bardzo trudno jest prowadzić bardziej ekonomiczny samochód. Będziesz tęsknił za komfortową atmosferą wnętrza, bezproblemową mocą, szeroką gamą luksusowych funkcji zapewniających wygodę i wyjątkowo dobrym samopoczuciem, jakie daje wchodzenie do luksusowego samochodu, gdy wyjeżdżasz ze znajomymi.
 

Artykuł przygotowany przez specjalistów z AutoCentrum Group.
 

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: