SEO PR - czym jest i na czym polega?

  • 04.08.2022, 11:00
  • Grupa Tipmedia
SEO PR - czym jest i na czym polega?
Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych to od dłuższego już czasu gorący temat wśród przedsiębiorców. Obecnie coraz częściej słyszy się także o usługach bardziej złożonych. Czym jest SEO PR i jakie działania obejmuje? Dlaczego warto zainwestować w taką usługę i jakie zyski może ona przynieść marce? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej. Wznieś swój biznes na wyżyny popularności!

 

SEO PR - public relations i pozycjonowanie w jednym

SEO PR jest pewnego rodzaju połączeniem dwóch dziedzin - Search Engine Optimization oraz Public Relations. Celem działań w tym zakresie jest przede wszystkim pozycjonowanie wizerunku marki, np. sklepu internetowego. Chodzi o to, by dana marka czy sklep był dobrze widoczny w wyszukiwarce, co znacząco podniesie jego szanse na sukces. Nie wystarczy jedynie założenie sklepu internetowego, dopasowanie kolorystyki i wstawienie produktów. To oczywiście podstawy, jednak aby sklep przynosił prawdziwe zyski, konieczne jest jego odpowiednie pozycjonowanie i zadbanie o właściwe frazy kluczowe, by przebił się przez ogromną konkurencję, jaka obecnie istnieje w sieci w niemal każdej dziedzinie, jaką możemy wymyślić. 

Działania PR - na czym polegają?

SEO PR obejmuje różnego rodzaju czynności, które razem mają za zadanie zbudować silny wizerunek marki. Do czynności tych należy m.in. analiza treści, jakie są wyświetlane, gdy w wyszukiwarkę wpisze się nazwę firmy czy sklepu. Ponadto, bardzo istotną kwestią jest wartościowy dla potencjalnego klienta content marketing, tworzenie pozytywnych treści na temat danej firmy czy monitoring wszelkich osiągniętych wyników strategii. Nie bez znaczenia pozostaje także prowadzenie profili w mediach społecznościowych, które dzisiaj stały się głównym nośnikiem reklamowym w każdej dziedzinie.

Jak prowadzić działania SEO PR w mediach społecznościowych?

Działania w mediach społecznościowych to przede wszystkim prowadzenie profili w sposób, który przyciągnie potencjalnych klientów. Pozycjonowanie wizerunkowe obecnie warto rozpocząć właśnie od mediów społecznościowych, bo jest to nośnik o potężnym potencjale. Regularność publikowania treści, odpowiedni dobór słów kluczowych czy wpływanie na pozytywny wizerunek marki w grupach i forum to działania, które budują pełną strategię SEO marki i przynoszą długofalowe korzyści. Działania te wymagają jednak sporego nakładu czasowego. Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania zewnętrznej agencji Funkymedia, która zajmie się windowaniem pozycji w wyszukiwarce Google i wpłynie na realny wzrost zainteresowania marką.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: