Przepis na silne i zdrowe włosy

  • 02.05.2022, 17:00
  • Grupa Tipmedia
Przepis na silne i zdrowe włosy
Chyba niemal każdy zwraca uwagę na włosy. Są częścią naszego wizerunku, a fryzura i ich kondycja mogą całkowicie odmienić nasz image. Nic więc dziwnego, że regularnie odwiedzamy fryzjera, a rano, przed wyjściem do pracy, układamy skrupulatnie pukle, aby prezentowały się nienagannie. Jak jednak zadbać w warunkach domowych o ich kondycję?

 

Kolor – w domu czy u eksperta?

Wiele osób ożywia swój kolor, pokrywa siwiznę lub zmienia go totalnie. Niektórzy odwiedzają w tym celu fryzjera, inni próbują farbowania w warunkach domowych. Ci pierwsi płacą za to niekiedy krocie, ci drudzy jednak o wiele bardziej niszczą swoje włosy. Gdy sięgasz po farby w pudełkach, nigdy nie wiesz do końca jakie stężenie preparatów zawierają. W salonie, fryzjer dobiera np. rozjaśniacz do kolory, który chcesz uzyskać oraz do kondycji Twoich pukli, dzięki czemu nie niszczy ich tak bardzo. Możesz jednak bezpiecznie farbować włosy w domu. Trzeba tylko wybrać odpowiedni kosmetyk.

W tym przypadku świetnie sprawdzą się azjatyckie kosmetyki, a konkretnie henny. Wachlarz kolorystyczny jest dziś naprawdę bogaty, choć nie pofarbujesz z ich pomocą pukli na różowo, zielono czy granatowo. Postaw na bardziej naturalne odcienie. Zyska na tym nie tylko Twój wizerunek, ale i kondycja włosów. Henna bowiem składa się ze sproszkowanych ziół, które wzmacniają włosy i nadają im żywych, głębokich kolorów.

Pielęgnacja to podstawa

Bez odpowiednich kosmetyków, nigdy nie zadbasz dobrze o swoje włosy. I nie mówimy tu o tym, że masz inwestować w preparaty fryzjerskie, które kosztują krocie. Niestety, najpowszechniejszą grupą pielęgnacyjną jest ta, dostępna w drogeriach. Te kosmetyki nie są jednak najlepszej jakości, głównie przez swój skład. Nawet jeśli pochodzą od światowych producentów, których doskonale znasz z reklam telewizyjnych, nie przysłużą się raczej Twoim włosom. Wiele z nich w składzie ma bowiem silikony, które z jednej strony chronią włosy przed czynnikami zewnętrznymi, a z drugiej nie dostarczają puklom żadnych substancji odżywczych, sprawiając sztuczne wrażenie lśniącej kaskady. Producenci wykorzystują też parabeny, które negatywnie wpływają na strukturę włosa i jego kondycję.

Postaw więc na naturalne kosmetyki, pochodzące od producentów z krajów Orientu. Najczęściej oparte są o naturalne ekstrakty, wyciągi i oleje, co korzystnie wpływa na skórę głowy oraz włosy. Azjatyckie kosmetyki znane są na całym świecie ze swojej wysokiej jakości i skuteczności. Kobiety Orientu mogą pochwalić się płaszczami silnych, błyszczących i zdrowych włosów. To nie tylko widoczne jest z zewnątrz, ale i pod palcami. Włosy są miękkie i mocne.

Pamiętaj, aby nie ograniczać się wyłącznie do szamponów. Dla kompleksowej pielęgnacji, warto sięgnąć także po odżywki, maski, wcierki oraz oleje. Te pierwsze preparaty należy stosować przy każdym myciu, po użyciu dobrego szamponu. Po pozostałe warto sięgać według potrzeb, najczęściej raz, dwa razy w tygodniu, według zaleceń producenta.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: