Koszulka do karmienia - niezbędna czy zbyteczna?

  • 02.05.2022, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Koszulka do karmienia - niezbędna czy zbyteczna?
Pierwsze tygodnie a nawet miesiące karmienia piersią bywają bardzo trudne i prowokują wiele niezręcznych a nawet stresujących sytuacji, szczególnie w miejscach publicznych. W tym miejscu należy podkreślić, że karmienie poza domem i poza zamkniętymi strefami do tego przeznaczonymi (np. kącik mamy w galerii handlowej) nie jest niczym niewłaściwym ani nienaturalnym.

Rozwiązania stosowane w koszulce do karmienia

Zakup koszulki do karmienia nie jest koniecznością, ale wiele kobiet, które jednak tego spróbowały bardzo sobie ten produkt chwalą. Aby zapewnić zarówno mamie jak i dziecku dyskrecję, nie zmuszać do karmienia pod szalikiem czy chustą koszulka do karmienia wyposażona jest w jedno w następujących rozwiązań:

  • dekolt “kopertowy”, czyli na zakładkę, to nic innego jak dwa kawałki materiału nachodzące na siebie w dość głębokim dekolcie. Mankamentem jest konieczność odsłonięcia sporej części biustu, ale po dojściu do wprawy będzie dużo łatwiej i mniej ostentacyjnie
  • dwie warstwy materiału - spodnia warstwa przypomina top o głębokim dekolcie, który łatwo odchylić, wierzchnia warstwa zasłania ten top
  • suwaki, zatrzaski i guziki, po ich rozpięciu dostęp do piersi jest już całkiem szybki, jednak dojście do wprawy może zająć jakiś czas.
  • odpinane ramiączka.

Co jest istotne przy zakupie koszulki do karmienia

Oprócz wspomnianych już rozwiązań konstrukcyjnych, które często są zakamuflowane, by nie koszulka do karmienia nie kojarzyła się jednoznacznie i w sposób oczywisty. To sprawia, że będzie mogła być wykorzystywana również gdy zakończy się okres laktacji.

Wszelkie dodatkowe ozdoby, jak falbanki czy wstążki oraz aplikacje typu naszywki, koraliki i cekiny nie powinny być stosowane w tego typu odzieży, ponieważ mogą przeszkadzać maluchowi w jedzeniu, i są niebezpieczne (np. odpruty koralik może wpaść dziecku do buzi).

Warto zwrócić uwagę na jakość materiału, najlepsze są bezpieczne i delikatne dla skóry tkaniny naturalne, najczęściej bawełna, która daje skórze oddychać, nie wywołuje reakcji alergicznych. Domieszka elastanu czyni materiał sprężystym i wygodnym. Materiał nie powinien tracić jakości w okresie intensywnego użytkowania, pomimo częstego prania i prasowania, więc kolor, faktura i nadruki winny pozostać nienaruszone.

Producenci dbają również o ponadczasowość i uniwersalność krojów i fasonów co pozwoli ich używać długie lata, a kobieta w takiej koszulce będzie czuć się nie tylko swobodnie i pewnie ale też atrakcyjnie.

 

Gdzie kupić taką koszulkę?

Znane sieciówki coraz częściej posiadają w ofercie ubrania do karmienia, ale warto jednak szukać dalej i sugerować sę opiniami innych zadowolonych mam. Lokalni producenci, jak 123koszulki, dbają o jakość swoich produktów i elementów używanych w projekcie. Z pomocą przychodzi też internet, dzięki niemu można zamówić niemal wszystko i choć wiele kobiet woli przymierzyć daną rzecz, to jednak jest też grono takich, które tego nie robią, zwłaszcza gdy są w nowej roli w rodzinie i nie zawsze zdążyły poczuć się ze sobą dobrze.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: