Ile kosztują nowe okna?

  • 27.04.2022, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Ile kosztują nowe okna?
Szalejąca inflacja nie pomaga inwestorom. Osoby, które zaczęły budowę domu jednorodzinnego mają trudny orzech do zgryzienia. Materiały budowlane nieustannie drożeją, co dotyczy również stolarki okiennej. Jest to jednak inwestycja na bardzo długie lata i w tym przypadku zdecydowanie opłaca się dopłacić do ogólnego rozrachunku, aby zaoszczędzić w przyszłości.

 

Okna mają bardzo różnorodne ceny. Widać to w cennikach poszczególnych firm. Obecnie koszty zmieniają się tak naprawdę z dnia na dzień, a więc bardzo trudno jest oszacować, ile dokładnie taka inwestycja będzie wynosić. Jest to również uzależnione od tego, ile okien oraz jakiej wielkości będzie w konkretnym mieszkaniu albo domu jednorodzinnym.

Co ma wpływ na cenę okna?

Budowa domu czy remont mieszkania to bardzo kosztowna inwestycja. Z biegiem lat może jednak okazać się bardzo opłacalna. Warto szczególną uwagę zwrócić na okna Gorlice. Ich wybór ma ogromne znaczenie, ponieważ ma wpływ m.in. na to, czy w poszczególnych pomieszczeniach będzie ciepło. Oszczędność energii jest w tym przypadku kluczowa. Współczynnik Uw powinien być jak najniższy. Izolacja termiczna ma bowiem wpływ na to, ile będzie Cię kosztować ogrzewanie podczas sezonu grzewczego, a więc jesienią oraz zimą. Dodatkowo dobre okna gwarantują również wysoką odporność na zmienne warunki atmosferyczne, a więc wiatr, deszcz czy śnieg. W takim przypadku zdecydowanie lepiej jest dopłacić do okien wysokiej jakości, aby w przyszłości nie musieć przejmować się koniecznością ich wymiany.

Dodatkowo warto wziąć pod uwagę, że więcej płatne są niestandardowe kolory ram okiennych, a więc na przykład jasny szary. Obecnie w standardzie jest zazwyczaj biały, antracyt czy drewnopodobny brąz. A gama kolorystyczna jest przecież znacznie szersza. Warto o to zapytać już podczas wyboru konkretnych okien i zdecydować się na te, które będą jak najbardziej opłacalne cenowo.

Gdzie kupić tanie okna?

To pytanie zadaje sobie bardzo wielu inwestorów. Okna to spory wydatek podczas budowy domu czy generalnego remontu mieszkania. Nie warto zatem lekceważyć tej kwestii. Kluczowe jest bowiem to, żeby znaleźć jak najbardziej korzystną ofertę. Na taką możliwość liczyć w firmie Novobudowa. Warto zatem zaufać specjalistom z tego przedsiębiorstwa, ponieważ istnieją oni na rynku już od bardzo długiego czasu. Przedstawią Ci kompleksową ofertę, a także skupią się na tym, żeby wykonać specjalnie dla Ciebie indywidualne pomiary. Dzięki temu Twoje okna będą odpowiednio dobrane od indywidualnych potrzeb domowników. Oczywiście warto również skupić się na właściwym doborze kolorystycznym ram okiennych. Jest to bowiem inwestycja na bardzo długie lata, a więc nie pozostawiaj tej kwestii przypadkowi. Poświęć chwilę wyborowi, a na pewno nie pożałujesz swojej decyzji.


 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: