Kredyt gotówkowy ranking

  • 19.01.2021, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Kredyt gotówkowy ranking
Czy wiesz, że kredyt gotówkowy na dowolny cel to najchętniej nabywane przez Polaków zobowiązanie bankowe? Okazuje się, że taki kredyt ma nawet co drugi dorosły mieszkaniec naszego kraju. Nasze społeczeństwo nadal się wzbogaca, większość z nas posiada odpowiednią zdolność kredytową, jesteśmy uznawani za wiarygodnych i wypłacalnych kredytobiorców.

Sami Polacy coraz chętniej podejmują współpracę z bankami, uznając tego rodzaju instytucje za godne zaufania. Jak jednak wybrać ten najlepszy kredyt gotówkowy na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe , skoro praktycznie każdy bank oferuje takowe zobowiązanie? Podpowiedzi znajdziecie poniżej.

Kredyt gotówkowy - na co zwracać uwagę?

Wiadomo na pewno, że Polacy zwracają przede wszystkim uwagę na tani kredyt gotówkowy. Patrzą na oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty czy też czas trwania umowy z bankiem. Eksperci rynku finansowego potwierdzają zgodnie, że to jednak zbyt mało, by wybrać ten rzeczywiście najkorzystniejszy kredyt. Uwagę należy zwracać na znacznie więcej parametrów, przede wszystkim całkowite koszty, czyli wskaźnik RRSO. To on mówi o wszystkich opłatach, jakie w związku z zaciągnięciem takiego zobowiązania poniesie klient banku. W skład takich opłat wchodzi między innymi prowizja za udzielenie kredytu, ubezpieczenie, prowadzenie konta bankowego, odsetki za zwłokę w spłacie. Dopiero wtedy określić można rzeczywiście ten najtańszy kredyt gotówkowy.

To jeszcze nie wszystko. Warto wiedzieć, że klienci banków mają dzisiaj coraz większe wymagania, a ogromna konkurencja sprawia, że banki muszą wręcz walczyć o każdego kredytobiorcę. To z kolei sprawia, że warunki kredytowe mają być idealnie elastyczne, dopasowane do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości spłaty kredytu. Kredyt gotówkowy musi być dzisiaj "szyty na miarę". Z powodzeniem udaje się określić potrzebną wartość takiego zobowiązania, kredytobiorca określa też liczbę comiesięcznych rat. Pamiętajmy jednak, że każda instytucja bankowa prowadzi własną politykę kredytową, przez co oferowane są zupełnie inne propozycje dla potencjalnych klientów. Zwróćmy też uwagę, że coraz więcej klientów instytucji bankowych patrzy już nie tylko na koszty kredytowe, ale też inne warianty, jakie mają chociażby wpływ na komfort spłaty takich zobowiązań. Polacy chcą na przykład brać kredyty przez internet, korzystać z innych produktów bankowych na preferencyjnych warunkach czy kontaktować się z obsługą klienta online. Bankowość mobilna to już dzisiaj standard.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Ponieważ oferty kredytowe znacznie się od siebie różnią, a sami kredytobiorcy wykazują inne potrzeby i oczekiwania, zawsze warto najpierw porównać co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie propozycji. Dzisiaj z łatwością udaje się wybrać dopasowany kredyt gotówkowy. Ranking jest do tego idealnym narzędziem.

Porównywarka ofert kredytów gotówkowych, by dawała pomocne informacje, musi być:

- aktualna,

- rzetelna,

- obiektywna,

- wiarygodna.

Aby tak było, należy korzystać z rankingów publikowanych w bieżącym miesiącu. Można takowe znaleźć po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową haseł typu "ranking kredytów gotówkowych" ze wpisaniem konkretnego miesiąca. Nie należy zaś korzystać z rankingów ogólnych typu "kredyt gotówkowy ranking 2021 - Totalmoney" - to zagadnienie zbyt ogólne, by można było ocenić bieżącą sytuację na rynku usług kredytowych. Oferty kredytów gotówkowych zmieniają się nawet kilka razy w tygodniu i trzeba mieć to na uwadze.

Oprócz aktualności danych zawartych w rankingach priorytetem jest też sama treść. Ta musi być wiarygodna i obiektywna. To dlatego niezbyt dobrym rozwiązaniem jest zerkanie na rankingi publikowane przez same banki, bo te mogą wprowadzać w błąd poprzez zwracanie uwagi na zalety jedynie wybranych opcji. Lepszą strategią jest wybranie rankingów z niezależnych portali o tematyce finansowej.

Oczywiście, w rankingach kredytów gotówkowych muszą być zawarte dane, które najbardziej interesują potencjalnych kredytobiorców, uwzględniając ich indywidualne preferencje, potrzeby i możliwości spłaty. Nie chodzi tu jedynie o niskie koszty, ale i komfort współpracy z bankami.

Kolejnym narzędziem, które sprawdza się w ramach weryfikacji bieżących ofert bankowych, jest kalkulator kredytowy. Ten określa całkowite opłaty, jakie wiążą się ze spłatą takiego zobowiązania, ale też oceniają zdolność kredytową potencjalnego klienta banku. Dzięki temu wniosek o kredyt gotówkowy może złożyć jedynie osoba, która ma szansę na otrzymanie finansowego wsparcia. To ważne, jeśli pod uwagę weźmiemy raporty BIK i historię kredytową, którą za każdym razem sprawdzają analitycy kredytowi. Odmowa udzielenia kredytu gotówkowego nie wpływa na takową pozytywnie i może wpłynąć na podejmowanie dokładnie takich samych decyzji przez inne instytucje bankowe. Pamiętajmy przy tym, że zarówno ranking kredytów gotówkowych, jak i kalkulator kredytowy daje jedynie informacje poglądowe, a te ostateczne klienci uzyskują dopiero po wydaniu przez bank decyzji o udzieleniu zobowiązania kredytowego.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: