Hulajnogi elektryczne z 10-calowymi oponami

  • 30.12.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Hulajnogi elektryczne z 10-calowymi oponami

Hulajnogi elektryczne już od dłuższego czasu zyskują na popularności. Ten rodzaj pojazdów jest tanim, szybkim i ekologicznym środkiem transportu. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele modeli hulajnóg elektrycznych. Znaczącą cechą jest rozmiar opon. Im większe koła tym bardziej komfortowa jazda. Duże opony sprzyjają lepszej amortyzacji oraz bezproblemowo pokonują przeszkody napotkane na drodze. Najbardziej optymalnym wyborem będzie hulajnoga elektryczna 10 cali.

Motus Scooty 10

Hulajnoga elektryczna Motus Scooty 10 przeznaczona jest do użytku miejskiego, lecz posiada także cechy hulajnogi terenowej. Są to między innymi 10-calowe opony. Prędkość maksymalna wynosi 25 km/h. Pojazd posiada niezwykle duży zasięg - na jednym ładowaniu jest w stanie pokonać 65-kilometrową trasę. Samo ładowanie baterii trwa ok. 8 godzin. Hulajnoga została wyposażona w  silnik o mocy 350 W oraz akumulator o pojemności aż 15 Ah. Ponadto moc silnika w peaku to aż 700 W. Do wyboru mamy trzy tryby jazdy, za których pomocą możemy ograniczyć maksymalną prędkość: ECO (15 km/h), DRIVE (20 km/h), SPORT (25 km/h). Tempomat posłuży nam do ustawienia stałej prędkości z jaką będzie poruszać się urządzenie.

Wszystko czego potrzeba

Hulajnoga Motus Scooty 10 to przede wszystkim 10-calowe opony, które zostały wykonane w technologii tubeless, dzięki czemu doskonale amortyzują wstrząsy spowodowane jazdą po nierównym terenie. Rozmiary tego modelu są nieco większe niż w standardowej hulajnodze. Motus 10 posiada takżę szerszy podest. Ponadto system składania został odwrócony, co sprawia,że hulajnoga nie ma prawa złożyć się przypadkiem przeciwnie do kierunku jazdy. Waga hulajnogi to zaledwie 17 kg, a jej maksymalny udźwig to 120 kg. Wyświetlacz informuje nas o prędkości, zasięgu, wybranym trybie. Bezpieczna jazda jest możliwa dzięki aż dwóm hamulcom - bębnowy z przodu oraz tylny system odzyskiwania energii KERS. Dobrą widoczność na drodze zapewni przednia lampka.

Techlife X7

Techlife X7 jest hulajnogą terenową z 10-calowymi oponami. Dwa silniki o łącznej mocy 1000 W pozwalają na szybkie rozwinięcie prędkości do 65 km/h. Akumulator o pojemności 18 Ah do pełnego naładowania potrzebuje zaledwie 4 godzin. Ponadto na jednym ładowaniu można pokonać dystans nawet 80 kilometrów. Istnieje także możliwość przełączenia pracy urządzenia na jeden silnik - służy do tego przycisk SINGLE/DUAL. Natomiast przycisk ECO/TURBO pozwala na włączenie jazdy ekonomicznej. Hulajnoga została wyposażona także w tempomat.

Bogate wyposażenie

 

10-calowe opony doskonale poradzą sobie ze nierówną i śliską nawierzchnią. Dwa mocne amortyzatory sprawią, że  jazda będzie niezwykle płynna. Podwójny system hamulcowy szybko i efektywnie zatrzyma pojazd. Widoczność na drodze poprawi przednie i tylne oświetlenie LED. Wyświetlacz poinformuje nas o wszystkich najważniejszych kwestiach. Waga hulajnogi to 35 kg, a udźwig wynosi 120 kg. System szybkiego składania ułatwia nam przewożenie pojazdu w dowolne miejsce oraz dogodne jego przechowywanie. Ponadto producent zadbał także o zabezpieczenie hulajnogi przed kradzieżą. Posłużyć do tego ma kluczyk, dzięki któremu tylko w ten sposób uruchomimy pojazd.

Blaupunkt ESC910

Blaupunkt ESC910 jest hulajnogą miejską. Jej prędkość maksymalna wynosi 25 km/h. Akumulator o pojemności 10 Ah do pełnego naładowania potrzebuje zaledwie 5 godzin, a po tym czasie jest w stanie pokonać zasięg 40 km. Odpowiednią do danych warunków prędkość możemy ograniczać przez wybór trybów: początkujący, normalny i sportowy. Nie mogło się także obyć bez tempomatu.

Komfort i bezpieczeństwo

Płynną jazdę zapewnią 10-calowe, pompowane koła dętkowe. Za pomocą systemu szybkiego składania można w łatwy sposób złożyć hulajnogę. Przenoszenie ułatwia nam też niewielka waga pojazdu - 15 kg. Hulajnoga poradzi sobie z ciężarem do 120 kg. Wyświetlacz informuje nas o aktualnej prędkości, poziomie naładowania baterii czy wybranym trybie jazdy. Efektywne wytracanie prędkości przez pojazd zapewniają aż trzy hamulce: tylny tarczowy, wspomagający nożny oraz przedni elektryczny z e-ABS. Drogę po zmroku oświetli nam przednia i tylna lampa LED.

Podsumowanie - Hulajnogi elektryczne z 10-calowymi oponami

Opony to ważne kryterium podczas wyboru hulajnogi elektrycznej. W tym przypadku im większe tym lepsze. Duże opony to większa przyczepność do podłoża, czyli stabilna jazda. Większe koła także lepiej radzą sobie z nierównościami na drodze, lepiej pokonują przeszkody i zdecydowanie bardziej skutecznie tłumią wstrząsy.

 

Artykuł powstał we współpracy z Electricfeel.pl

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: