Dlaczego warto ubezpieczyć samochód

  • 28.12.2020, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego warto ubezpieczyć samochód
Temat polis komunikacyjnych wraca do każdego kierowcy co roku. Jeśli jednak masz stać się posiadaczem swojego pierwszego pojazdu na czterech kółkach to warto, żebyś wiedział, dlaczego warto objąć samochód ubezpieczeniem. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Wyjeżdżasz na urlop? Pamiętaj o ochronie

Zanim spakujesz walizki i wyjedziesz na zasłużony wypoczynek, pamiętaj by zagwarantować sobie odpowiednią ochronę. Wejdź tutaj: https://gs24.pl/zabezpiecz-swoj-samochod-na-wakacje/ar/12220175 i dowiedz się, jak dokładnie zabezpieczyć się przed wyjazdem na wakacje.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?

OC – najpopularniejsza polisa przede wszystkim ze względu na to, że jest obowiązkowa. Ubezpieczyciel pokrywa koszty związane ze szkodami wyrządzonymi przez klienta. Zakres ochrony tej polisy jest zawsze taki sam i reguluje go ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych. Brak OC jest karany wysokimi grzywnami.

AC – autocasco to ubezpieczenie dobrowolne. Polisa tego typu ma za zadanie chronić interesy właściciela pojazdu, gdy ten zostanie uszkodzony lub skradziony. Mając AC, nie musisz martwić się o to, kto spowodował zdarzenie. Ubezpieczyciel pokryje naprawę zarówno, jeśli będziesz sprawcą, jak i poszkodowanym. Zakres ochrony AC może być dowolnie kształtowany przez towarzystwo ubezpieczeniowe, co znacznie przekłada się na ceny poszczególnych polis. Sprawdź, jak koronawirus paraliżuje pracę Nowego Szpitala.

NNW – jest to ochrona na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu kierowcy, jak i pasażerów. Zakres tego ubezpieczenia może wyglądać całkowicie inaczej w zależności oraz konkretnej firmy. NNW może działać, podczas gdy pojazd jest w ruchu lub gdy stoi na parkingu. Wszystko zależy od indywidulanych negocjacji z ubezpieczycielem.

Assistance – jest to pakiet, który co do zasady stanowi uzupełnienie tradycyjnego OC i AC. Assistance działa, gdy pojazd odmówi posłuszeństwa. W ramach polisy otrzymasz pomoc techniczną, prawną, a nawet medyczną. Zazwyczaj Assistance obowiązuje tylko w granicach Polski, ale oczywiście można spotkać się z wariantami gwarantującymi ochronę za granicą.

Ochrona szyb i opon – polisa, która ubezpiecza konkretnie te dwa elementy. Zazwyczaj można się spotkać z tego typu pakietem przy kupnie ubezpieczenia OC.

AC Mini, Mini Casco praz Smart Casco – są to okrojone wersje standardowej polisy AC. W ramach tego typu ubezpieczenia można wybrać dwa lub trzy zdarzenia, które będą kwalifikować się do wypłaty odszkodowania lub pokrycia kosztów naprawy.

Co trzeba wiedzieć o OC?

OC jest najważniejszym ubezpieczeniem, bo tak jak pisaliśmy wyżej, obowiązkowym. Dobrze więc byłoby, gdybyś przed zakupem polisy wiedział dokładnie, na czym polega jej zakres oraz kiedy ubezpieczyciel może odmówić pomocy. Wszystkie najważniejsze informacje przygotowaliśmy dla Ciebie na tej stronie.

Podsumowanie

Jak widzisz, masz kilka możliwości, by zadbać o ochronę swojego pojazdu oraz finansów. Radzimy dobrze zastanowić się, czy samo ubezpieczenie OC będzie dla Ciebie wystarczające. W końcu wypadki chodzą po ludziach i nigdy nie wiadomo, kiedyś coś może się przytrafić. W takich sytuacjach wygrywa też, który jest odpowiednio chroniony.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: