Dlaczego pozycjonowanie strony w Google to konieczność?

  • 16.12.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego pozycjonowanie strony w Google to konieczność?
Samo założenie strony firmowej lub sklepu internetowego nie sprawi, że klienci zaczną odwiedzać Twoją witrynę, kupować towary bądź korzystać z Twoich usług.

Aby wygrać z konkurencją, niezbędne jest wypromowanie serwisu poprzez prowadzenie skutecznych i przemyślanych akcji marketingowych, takich jak działania SEO. Dowiedz się, czym jest pozycjonowanie stron i dlaczego jest tak ważne.

Na czym polega pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie serwisu albo e-sklepu to szereg czynności służących do poprawy ich widoczności w sieci i uzyskania przez nie jak najwyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania na konkretne frazy. Profesjonalne SEO obejmuje wiele działań, począwszy od starannego audytu witryny i doboru właściwych słów kluczowych, przez optymalizację techniczną serwisu oraz rozbudowę angażującego contentu, aż po zdobywanie wartościowych, bezpiecznych linków prowadzących do podstron oraz systematyczny monitoring wyników i weryfikację skuteczności stosowanej strategii.

Pozycjonowanie stron zwiększa ruch w witrynie

Wiesz już, czym jest pozycjonowanie serwisu, ale czy zdajesz sobie sprawę, jak ważny to proces? Starannie zaplanowane i profesjonalnie przeprowadzone działania SEO skutkują zwiększeniem ruchu w witrynie. Wyższa pozycja domeny w wyszukiwarce Google sprawia, że strona jest lepiej widoczna dla użytkowników. To prowadzi natomiast do zwiększenia liczby odwiedzających, a tym samym potencjalnych klientów.

H2 Szansa na większe zyski

Duża część odwiedzających może stać się Twoimi przyszłymi klientami, co przełoży się na wzrost zysków. Warto zaznaczyć, że osoby trafiające na stronę z wyszukiwarki, po wpisaniu konkretnych słów kluczowych (np. nazwy modelu sprzętu AGD w przypadku sklepu), to wyselekcjonowani użytkownicy, którzy są zazwyczaj realnie zainteresowani zakupem produktu, bądź skorzystaniem z usługi, i poszukują najkorzystniejszej oferty. W przeciwieństwie więc do wielu działań reklamowych, np. kampanii banerowych na różnych portalach, SEO pozwala dotrzeć do najbardziej pożądanej grupy odbiorców.
 

Zwiększenie widoczności w sieci

Pozycjonowanie stron pomaga także zwiększyć widoczność serwisu w sieci. To szczególnie ważne dla nowych, niedawno powstałych witryn i sklepów dopiero rozpoczynających swą aktywność w internecie. Dzięki działaniom SEO możesz wypromować stronę, dotrzeć do nowych użytkowników i zwiększyć rozpoznawalność marki.

Budowa pozytywnego wizerunku firmy

Content marketing to jeden z elementów SEO, który nie tylko pomaga zwiększyć widoczność serwisu w Google, ale również budować pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa. Dzięki merytorycznym, autorskim, wartościowym dla użytkownika treściom firma tworzy image marki profesjonalnej i eksperckiej, co w dłuższym okresie przekłada się też na zyski biznesowe.

Skuteczna agencja SEO

Aby mieć pewność, że pozycjonowanie witryny zostanie przeprowadzone według aktualnych wytycznych branżowych, w skuteczny i bezpieczny sposób, warto zaufać specjalistom. Agencja SEO Artefakt świadczy kompleksowe usługi pozycjonowania od wielu lat, zdobywając szerokie grono klientów zadowolonych z uzyskiwanych wyników i wzrostu swej konkurencyjności względem innych serwisów.

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: