Manekiny wystawowe w sklepach odzieżowych – jakie opcje mamy do wyboru?

  • 08.10.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Manekiny wystawowe w sklepach odzieżowych – jakie opcje mamy do wyboru?
Nie jest tajemnicą, że najłatwiej sprzedać ubranie prezentując je na wymiarowej sylwetce. Właściciele sklepów odzieżowych doskonale o tym wiedzą, dlatego inwestują w zakup porządnych manekinów. Sprawdź, jakie modele warto mieć w swoim butiku!

Manekiny wystawowe męskie i damskie

Pierwszym kryterium wyróżniania manekinów wystawowych jest płeć, na której są wzorowane. Niektóre posiadają cechy typowe dla pań, a inne dla panów. Dzięki temu łatwiej dobrać rozwiązanie do konkretnych potrzeb. Sklepy zajmujące się sprzedażą ubrań dla kobiet zapewne zdecydują się na damskie manekiny, które zachowują typowo kobiece rysy. Jednak nie muszą to być figury ozdobione perukami, z twarzą o wyraźnych rysach i konturach. Znacznie lepiej wybierać te bardziej uniwersalne modele, na których każde ubranie będzie prezentować się korzystnie. To samo dotyczy manekinów męskich. Warto zadbać, by kolor manekina wystawowego był neutralny i nie odwracał uwagi od produktów. Biel lub czerń mogą dodatkowo podkreślić ubrania i wydobyć z nich coś więcej.

Manekiny wystawowe plus size

Kolejnym rozwiązaniem dostępnym dla sprzedawców są manekiny wystawowe XXL. Moda plus size w Polsce jeszcze raczkuje, ale powoli się to zmienia. Ubrania w większych rozmiarach są już standardem, dlatego manekiny plus size również zyskują na popularności. Idealnie sprawdzą się do prezentacji większych ubrań i na pewno przyciągną wzrok. Tutaj również do wyboru są sylwetki męskie i damskie, choć zdecydowanie częściej widuje się te wzorowane na kształtach pań. Manekiny plus size, jak również ciążowe można znaleźć w internecie, na stronach takich jak https://sklep.moremannequins.pl/. Umiejętna prezentacja to klucz do sukcesu. Trzeba przy tym pamiętać, by trafić do wielu grup, a nie tylko jednej. Właśnie dlatego manekiny niestandardowe są strzałem w dziesiątkę.

Manekiny wystawowe dziecięce

Doskonałym pomysłem na stworzenie nietypowej wystawy jest scenka. Wielu sprzedawców wybiera motyw rodziny. Do tego przyda się nie tylko manekin męski i damski, ale również dziecięcy. Wzorowane na dzieciach figury są świetnym rozwiązaniem. Sklepy zajmujące się sprzedażą ubrań dla najmłodszych również mogą je wykorzystać do prezentacji produktów.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: