Jak napisać list motywacyjny?

  • 08.09.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jak napisać list motywacyjny?
List motywacyjny to obok CV jeden z częściej wymaganych dokumentów przez pracodawcę. Jest elementem przekonania danej firmy, że to właśnie Ciebie warto zatrudnić na dane stanowisko. Jak go napisać?

Listy motywacyjny – pierwsze kroki

Oferty pracy są różne i nie wszystkie wymagają listu motywacyjnego. Jeśli już masz go napisać, pamiętaj o tym, by był spersonalizowany. Skieruj go do konkretnej osoby – przedstawiciela firmy, kierownika działu, osoby rekrutującej itp. Następnie odwołaj się do stanowiska, na które chcesz aplikować oraz wymagań w ofercie pracy. Poinformuj, skąd wiesz o ofercie – np. z portalu Pracuj.pl. Z kolei po lewej górnej stronie, zamieść swoje dane.

Argumenty w liście motywacyjnym

W rozwinięciu powinieneś przekonać pracodawcę, dlaczego właśnie chcesz aplikować na dane stanowisko. Czy ta praca jest zgodna z Twoim wykształceniem, zainteresowaniami i doświadczeniem? Przekonaj, dlaczego to właśnie Ty jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko. Czytający list musi być pewny, że firma wiele zyska, mając w załodze takiego pracownika jak Ty. Na zakończenie wyraź nadzieję, że zostaniesz zatrudniony i będziesz mógł zasilić szeregi firmy.

Wskazówki, jak napisać list motywacyjny

Jak napisać list motywacyjny, dowiesz się również na stronach internetowych takich jak Pracuj.pl. Oprócz ofert mają w swojej bazie wiele cennych wskazówek na temat tego, jak przygotować dobre CV, list motywacyjny czy portfolio. Na pewno taki list nie może być powielaniem gotowców znalezionych online, lecz spersonalizowanym i osobistym staraniem się o dane stanowisko w konkretnej firmie. Zapewne sam nie zwracasz uwagi na powielane pisemne formy i nie zatrzymujesz przy nich wzroku. Z pewnością osoby rekrutujące mają podobnie.

Pamiętaj, że list motywacyjny, jeśli jest wymagany w ofercie, na pewno musi się w niej znaleźć. Jest dopełnieniem CV, które również powinno być doszlifowane pod każdym kątem. Bez niego pracodawca może przestać rozpatrywać Twoją ofertę.


 


 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: