Piątek, 18.01.2019

Długi weekend na podwójnym gazie

  • 8.05.2018, 17:55 (aktualizacja 09.05.2018 21:49)
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
643_2_08052018.mp4
Podczas trwającego dziesięć dni weekendu nie obyło się bez incydentów.

Majowy weekend dla większości osób jest czasem odpoczynku i relaksu w gronie przyjaciół. Jednakże dla służb, w tym Policji, jest to okres wytężonej pracy aby zadbać o bezpieczeństwo odpoczywających oraz by zabawa jednych nie była uciążliwa dla innych. W działaniach „Bezpieczna Majówka” wzięło dział 227 funkcjonariuszy, zatrzymanych zostało 5 kierujących pod wpływem alkoholu i doszło do 15 zdarzeń drogowych w których jedna osoba została ranna.

W tym roku „majowy weekend” w działaniach policyjnych trwał aż 10 dni, od 27 kwietnia do 6 maja. W trakcie tego okresu wytężonej pracy łącznie zaangażowanych było 227 funkcjonariuszy policji, strażników miejskich oraz przedstawicieli innych podmiotów. Policjanci zabezpieczali zarówno główne ciągi komunikacyjne jak również boczne trasy dojazdowe do miejscowości czy miejsc rekreacji i wypoczynku. W trakcie działań na terenie powiatu świebodzińskiego doszło do 15 zdarzeń drogowych. Na szczęście 14 z nich zostało zakwalifikowanych jako kolizje drogowe w których nikt nie ucierpiał. W jednym przypadku zdarzenie miało znamiona wypadku drogowego bowiem jedna osoba została ranna. W trakcie działań funkcjonariusze również czuwali nad ładem i porządkiem reagując wszędzie tam gdzie dochodziło do zakłócania porządku. Należy pamiętać przy okazji takich wydarzeń, że pomimo iż większość osób ma wolne to są też osoby które następnego dnia pracują, mają małe dzieci czy też należy pamiętać o osobach starszych, którym zbyt głośne kilkudniowe świętowanie może przeszkadzać. Mundurowi reagowali również na zagrożenia jakim są kierujący pod wpływem alkoholu. Zatrzymano 3 kierujących pojazdami mechanicznymi i jednego rowerzystę w stanie nietrzeźwości oraz jednego kierującego pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu. Eliminowanie właśnie takich zagrożeń było jednym z priorytetowych zadań funkcjonariuszy. Podsumowując trwającą 10 dni „majówkę” można stwierdzić, iż w powiecie świebodzińskim było bezpiecznie.

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jaro
jaro 16.05.2018, 22:13
Proszę o artykuł o szkodliwości spalania śmieci i o karach z tym związanych może po przeczytaniu artykułu znajdzie się nawrócony mieszkaniec Jezior .Proponuję skontrolować teren poza domem i sprawdzić co dany mieszkaniec spala w beczkach no i co się dzieje z odpadami ze sklepu czy aby przypadkiem nie idą przez komin?

Pozostałe