Lubuskie oskary wreczone.

  • 27.02.2018, 18:38 (aktualizacja 28.02.2018, 08:38)
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
626_2_27022018.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Świebodzinianie z wyróżnieniem

Lubuskie Wawrzyny zostały wręczone a pośród docenionych jest również Muzeum Regionalne w Świebodzinie. Dyplomy za najładniejszą edytorsko książkę otrzymały zielonogórski ośrodek kultury oraz świebodzińskie muzeum. To drugie wyróżniono za tomik wierszy dla dzieci Zegarowa kukułka wiersze dzieciom kuka Anny Jelak-Bogusz. Kustosz muzeum. Danuta Miliszewska która odbierała nagrodę zwróciła uwagę na walory tomiku – nie tylko te edytorskie.

Na gali wręczenia wawrzynów była również autorka. To właśnie jej grafiki zdobią tomik. Na okładce widnieje zegar z kukułką, który jak się okazuje nie jest tam bez powodu.

Srebrne Sokole pióro zostało wręczone w 3 kategoriach: literackiej, naukowej i dziennikarskiej. Lubuski wawrzyn literacki otrzymała Zofia Mąkosa za książkę "Wedyjska winnica. Cierpkie grona." Lubuski wawrzyn naukowy przypadł w udziale Katarzynie Taborskiej za książkę "Literatura miejsca. Piśmiennictwo postlandsberskie". Lubuski wawrzyn dziennikarski otrzymał Zbigniew Borek, który podczas przemowy zaznaczył, że praca dziennikarza w dobie błyskawicznego przypływu informacji się zmieniła. Zapytaliśmy laureata co jest potrzebne żeby wygrać wyścig z czasem i stworzyć wartościowy materiał dziennikarski.

Ranga wydarzenia jakim jest wawrzyn dziennikarski została doceniona nie tylko przez jury. Nagrodę główna współfinansowała firma Hertz Systems. Jej dyrektor generalny Zygmunt Rafał Trzaskowski podkreślał jak ważne są rzetelne i profesjonalne media.

Wydarzenie wsparła finansowo również firma Seco/Warwick, która reprezentuje przemysł ciężki. Skąd zainteresowanie firmy lekkością dziennikarskiego pióra?

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe