Ruszyła budowa Galerii Hosso w Świebodzinie!

  • 17.10.2017, 18:57 (aktualizacja 17.10.2017, 22:22)
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
589_1_17102017.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już w przyszłym roku zamiast w Zielonej Górze mieszkańcy zrobią zakupy na Dożynkowej.

Był szampan, kwiaty i symboliczne wbicie łopat. W kwartale ulic: Słowiańskiej, Łużyckiej, Dożynkowej i Gronowej rozpoczęła się budowa Galerii Hosso w Świebodzinie. Inwestor zapowiedział zakończenie prac na III/IV kwartał 2018 roku.

 

17 października o godz. 11 odbyło się uroczyste wbicie łopaty rozpoczynające budowę Galerii Handlowej Hosso. Jej otwarcie jest planowane na IV kwartał 2018 roku. Całkowita powierzchnia jednokondygnacyjnego budynku zajmie 12 000 m2 a przynależeć do niego będzie 400 miejsc parkingowych. Nowoczesny projekt oraz aranżacja (szklane fasady, ceglana elewacja, wewnątrz granitowe posadzki i modernistyczne oświetlenie) wysokiej jakości materiały budowlane oraz szereg udogodnień sprawi, że Galeria będzie miała wyjątkowy charakter wpisujący się w przestrzeń miasta.

- Od dłuższego czasu obserwujemy wzmacniającą się gospodarczą i ekonomiczną rolę miasta w regionie. Potencjał Świebodzina, bardzo dobrze położony skomunikowany teren pod inwestycję sprawił, że zdecydowaliśmy się na budowę. Galerie Hosso to nie tylko miejsca zakupów – to przestrzeń, w której obywa się szereg atrakcji kulturalnych, sportowych, rozrywkowych. Chcemy, by Hosso stało się miejscem spotkań mieszkańców – mówi Katarzyna Meger-Dziechciarz, przedstawiciel Galerii Hosso.

W uroczystości wbicia łopaty i rozpoczęcia prac budowlanych udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz, instytucji kulturalnych oraz mieszkańcy Świebodzina. Budowa została pobłogosławiona przez ks. Jana Romaniuka - proboszcza i Kustosza Sanktuarium i Figury Chrystusa Króla.

Inwestor zapowiedział otwarcie na przełom III/IV kwartału 2018 roku. Wśród najemców pojawią się ogólnopolskie sieci handlowe z szeroką ofertą modową, sportową, obuwniczą oraz AGD. Dużą przestrzeń zająć mają kawiarnie i restauracje, nie zabraknie również oferty związanej z usługami, rozrywką, fitnessem oraz przestrzenią dla najmłodszych.

Grupa Hosso jest właścicielem Galerii w turystycznym Kołobrzegu, Szczecinku, Gryficach, Białogardzie i biurowca w Koszalinie. W tym roku oferta poszerzona zostanie o dwie kolejne inwestycje w Świdwinie i Policach, natomiast w 2018 roku, prócz Galerii w Świebodzinie ,pojawią się nowe obiekty m.in. w Złocieńcu i Gubinie.

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M. Arens
M. Arens 19.10.2017, 16:25
Pamiętam jak prawie każda budowa marketu typu Biedronka, Lidl, Tesco itp . rodziła się w bólach. Protestowali własciciele małych sklepików, mieszkańcy... Teraz " gdzie było rżysko, czy tam kartoflisko będzie San Francisco " Mnie to nie przeszkadza. Europa przychodzi do mnie, a nie ja jeżdżę do np. Zielonej Góry czy Gorzowa żeby Galerię zobaczyć, a nawet w niej posiedzieć czy cos kupić.
Eko
Eko 18.10.2017, 23:12
Jeszcze mało tego dziadostwa? Niech las zasadzą lepiej.
senior
senior 20.10.2017, 22:30
to jedż do Korei Północnej tam nie ma nic powodzenia
Rydz
Rydz 17.10.2017, 20:44
Jak już o pieniądzach mowa, to ciekawe ile czarny wziął za pokropek.
Selavi
Selavi 20.10.2017, 10:49
I co ci po tej wiedzy? Będziesz szczęśliwy?
duchowny
duchowny 18.10.2017, 06:58
Co łaska nie mniej niż... :)

Pozostałe