Podwyżka lub puste karetki

  • 02.06.2017, 20:10 (aktualizacja 05.06.2017, 10:37)
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
556_3a_02062017.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ratownicy medyczni protestują.

Wyzwiska, kopanie uderzenia to codzienność w ich pracy. Stres, widok ludzkiego nieszczęścia i osób poszkodowanych w wypadkach. Tak pracują ratownicy medyczni. Ich wynagrodzenie jest żenująco niskie, więc nadrabiają dodatkowymi godzinami. Od czerwca w ramach protestu postanowili wyrabiać tylko ilość godzin zapisaną w kontrakcie. Czy Nowy Szpital będzie miał kim obsadzić karetki?

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Endy
Endy 07.06.2017, 16:50
Postanowione
Jestem ratownikiem medycznym i wraz z trzema kolegami odchodzimy z pracy wyzysku i upokorzenia. Nie interesują już nas negocjacje w tym chorym kraju. Jedziemy do pracy w Anglii, szybka i sprawna rozmowa, potrzebują chętnych. Żegnamy chore polskie ratownictwo medyczne. Polska nie chce abyśmy ratowali rodaków, to będziemy ratowali anglików. Rodziny nasze nie będą już więcej wegetować a my odzyskamy szacunek. Zachęcam innych.
Wojtek
Wojtek 07.06.2017, 09:39
Przybysze z za granicy zachodniej którzy przyjechali tu wyzyskiwać ludzi do zarabiania wiekszych pieniędzy już zrozumieli ,że trzeba im zapłacić więcej. Takia firma krzak ja nowy szpital będzie chapał do końca swych dni i jeden dzien dłużej.Polecam program demaskujący ten proceder https://vod.tvp.pl/video/magaz…
Piotsz
Piotsz 06.06.2017, 17:46
Rozmowy powinny zaczac sie od 1000 na reke dodatkowo, a skonczyc na przyzwoitej kwocie. To sa ludzie ratujacy zycie a nie biurwa w urzedzie, ktora pije kawe i olewa "klientow", jak np. w urzedzie komunikacji lub pracy.
marta
marta 12.04.2018, 23:03

Komentarz zablokowany

Ogłoszenia umieszczamy w dziale "ogłoszenia".

marta_wozniak
marta 06.06.2017, 12:08
Praca ratowników jest bardzo odpowiedzialna i stresująca jak mało która.Dlatego popieram ich i należą się podwyżki jak najbardziej.Pielęgniarka się należy a dlaczego ratownikom nie ?Mam nadzieję że uda im się coś wywalczyć
M
M 05.06.2017, 10:52
Jesli ktoś ogląda powyższy wywiad to na koncu wypowiada się pani prezes. Podczas jej wywiadu pojawia się okienko z informacją że średnie wynagrodzenie brutto ratownika medycznego wynosi 4577.86 PL za 168 h. Proszę oglądnąć. Nikt mi nie wmówi że wam odtracają ponad 50% dochodu. Pewnie stąd te wyliczenia , jeśli ktoś pracuje na 2 etaty to zarabiacie dużo więcej niż wmawiacie społeczeństwu. Wasz wybór.
księgowy
księgowy 06.06.2017, 07:59
trzeba najpierw się doedukować (twój wybór) co to zarobek brutto a netto i nikt nie chce ciągnąć 2 etatów lecz pracować normalnie za godną pensję i przebywać też z rodziną.
księgowa
księgowa 05.06.2017, 21:53
Kontrakt to prywata, znasz pojecie brutto i netto? Prywata oznacza ze ktos musi zaplacic podatki i zusy z tych pieniedzy ktore uwazasz ze nikt ci nie wmowi... Doedukuj sie
Ratownik
Ratownik 05.06.2017, 17:52
Tyle co w okienku chcialbym zarabiac .Niestety nawet po po dwyzkach tyle nie bedzie. Prosze nie wierz "pani prezes". Przyjdz pod okno pogotowia i poproś ratownika o odcinek placy np za ostatni miesiac a uwierzysz powiadam Ci.
Elżbieta Samsel-Czerniawska
Elżbieta Samsel-Czerniawska 05.06.2017, 20:50
Szanowni Państwo,
w okienku pojawia się kwota, która jest wyliczona z godzin - 168h x18,65 = 3133. To ta sama, która jest na początku materiału.
Pani Prezes twierdzi, że ratownicy zarabiają średnią krajową, więc pokazałam ile wynosi średnia krajowa. Rożnicę chyba każdy widzi.
Wojtek
Wojtek 05.06.2017, 10:22
Eee hooom ,ty umiesz liczyc ,tyle brutto to za 250 godzin pracy , minus zusy podatki ,bez urlopu i placy w razie choroby lub wypadku. Chyba Ci ratownik krzywo zastrzyk zrobil w 300 godzinie pracy i zalał osrodek poprawnego liczenia. Oni maja byc wypoczęci i zadowoleni z pracy bo nikt inny do nas juz nie przyjedzie w razie awarii. Żaden pediatra ani chirurg tylko ratownik . Nie znasz tematu.
Rat medyczny
Rat medyczny 04.06.2017, 17:48
Dopóki nie zabraknie ludzi dopoty nic sie dla was nie zmieni. Trzymam kciuki za was. Nie złamcie się!!!!!-!!!!
Mieszkanka Świebodzina
Mieszkanka Świebodzina 04.06.2017, 16:34
To skandal ,że ludzie którzy ratuja ludzkie życie zarabiali grosze!!!!Pani prezes tyllo przed kamerami ładnie śpiewa i obiecuje a e rzeczywistości nie robi nic dla tych ludzi. Jeszcze trochę to sama wsiadzie do karetki za 18zl i zobaczymy czy będzie zadowolona..w innych miastach w województwie ratownicy medyczni, mają znaczenie wyższe stawki za godzinę nawet do 30zl.mozna??l
ratownik
ratownik 04.06.2017, 16:17
A kto tu PROSI o podwyżki !!! PROSI ??? 20 lat pracuje jako ratownik zawsze w granicach najniższej krajowej. W Świebodzinie pewnie jest tak samo jak nie gorzej. Pracownicy z Ukrainy zarabiają tyle albo lepiej i to z kodeksem pracy .Uwierzcie "prezesom" to święta bedziecie mieć chudziutkie jak ja przez wiele lat.
Hooom
Hooom 04.06.2017, 03:13
Srednie wynagrodzenie brutto za 168 h wynosi brutto 4577.86 PL . Macie super zarobki w porównaniu do innych profesji. Z tego można żyć Jesli pracujecie po 300 h lub więcej na miesiac bo chcecie zarobic wiecej to wasz wybór. Jesteście dobrze oplacani. Macie możliwość większego zarobku poprzez zwiększenie h. Nie ględzcie ze malo zarabiaćie. Jesteście greedy. Tzn chcecie zarabiać 7-8 000. PL za 168h i dalej robic nadgodziny. ? Don't think so.
Rat-Med
Rat-Med 04.06.2017, 20:12
Skad ty wzioles taka kolosana kwote.. Pomysl zanim cos powiesz
StarszyPan
StarszyPan 06.06.2017, 21:28
W słowniku j.polskiego nie ma słowa "wzioles" Jeśli znasz się na ratowaniu życia tak jak j.polski, to współczuję ofiarom wypadków.
wasdf
wasdf 04.06.2017, 18:25
Jestes idiota Lecz sie albo skoncz studia i zostan ratownikiem
Ratownik Medyczny
Ratownik Medyczny 04.06.2017, 15:42
bzdura. 18x168 = 3024 zl (od tego trzeba zabrac ZUS . Zaplacic podatek dochodowy. Ksiegowosc oplacic
poniżej 2000 zł zarobki netto.
Warszawa = poniżej 2000 zł - taka jest prawda
Kiki
Kiki 04.06.2017, 12:52
No wasnie podczas wywiadu z prezesem pojawa sie okienko o zarobkach. Srednia krajowa jak w komentarzu. To *** zrabiacie. Pomnozyc to przez drugi etat wychodzi ponad 9 tys. To wy sie prosicie od podwyżki.? Poważnie. ?
księgowy
księgowy 06.06.2017, 08:01
kiki z takim liczeniem pracy nie znajdziesz, może do szkoły czas wrócić ?
Ratownik
Ratownik 04.06.2017, 12:44
Trzeba być skończonym matołem żeby napisać że 4577 brutto to dużo. Po pierwsze stawka na godzinę wychodzi 27zł dla 80% ratowników nie osiągalna !!! Po drugie odejmij od tej sumy 19% podatku co daje 3707 z tego jeszcze zapłać ZUS 1250 zł zostaje 2457 minus ok 100 zł na prowadzenie księgowości zostaje 2357 no szał !!! A przy tym nie ma zwolnień chorobowych i urlopu a ubrania należy kupić samemu bo pracodawca wymaga !!! Ale jest to zacny przykład jaki mamy ciemny naród
księgowa
księgowa 05.06.2017, 12:31
zgadzam się !!!!!
Ratownik
Ratownik 04.06.2017, 12:36
Skad to info hahahahaha :p dobrze oplacani hahahaha...
Ratmed
Ratmed 04.06.2017, 12:03
Co ty ***isz?
Żona RM
Żona RM 04.06.2017, 11:58
Nie wiem skad masz takie informacje bo moj maz pracuje jako rm i zarabia 1900podstawy czyli 1600 na konto w drugim miejscu pracy to samo stanowisko 2100 podstawy tyle powienien zarabiac ratownik? pozdr nie zapominajmy ze ratowncy pracuja takze na SORach Izbach przyjec nie tylko w stacjach pogotowia tam faktycznie zarabija odrobine wiecej ale nie sumy onktorych piszesz jak nie wiesz to pisz bzdur bo ja wiem co na konto co miesiac wplywa
żona ratownika med
żona ratownika med 05.06.2017, 12:33
żeby zarobić moją średnią pensję na umowie, ratownik na kontrakcie musi pracować około 300 godzin.... nie chciałabym żeby przyjechało do mnie pogotowie z ratownikami w 299 godzinie pracy ...
E...
E... 04.06.2017, 11:40
Hahahaha, nie wiem czyje to wyliczenia...
PROTESTUJĄCY
PROTESTUJĄCY 03.06.2017, 23:32
Skoro nie macie zgody na oflagowanie aut, ubierzcie koszulki z logiem protestu. I tak spółka nie kupuje wam należnych ubrań, wiec mozecie jeździć w czym chcecie. W Poznaniu kosztowalo nas zrobienie takich koszulek 15 zł/os.
LG
LG 03.06.2017, 23:23
Wielkie uznanie dla wszystkich ratowników medycznych. Uważam, że taki pracownik powinien zarabiać 5 tys zł na rękę, żeby choć trochę wynagrodzić sobie ten cały stres związany z ich ciężka praca. Kiedyś to było moim marzeniem ratować ludzkie życie, ale później po kilku kursach stwierdziłam ze psychicznie nie dam rady tego udźwignąć. Ludzie którzy odpowiadają za nasze życie zarabiają mniej niż pakowacz na produkcji. Jak tak może być? A gdyby wszyscy ratownicy wyszli protestować na ulice to kto będzie nas ratował ? Porażka, jeszcze raz porażka.
Emeryt
Emeryt 03.06.2017, 22:59
W szoku jestem! To jest wyzysk obywateli polskich przez Polaków. Nie Niemca,który płaci 1600 zl.To Polak Polakom taki los urządza.Ci ludzie powinni zarabiać minimum 2,5 tys. na rękę.
RM JAROCIN
RM JAROCIN 03.06.2017, 20:37
Panowie nie dac się tam i na etat...za godziwa stawkę!!! Wielkopolska trzyma kciuki , podbna sytyacja u nas....w jedności siła Pamiętajcie!!!
Prezes
Prezes 03.06.2017, 20:24
"Nowy Szpital" twór który powinien dawno być zamknięty a cała wierchuszka powinna wsiąść do karetki albo iść na oddział i pracować po 300/400 godzin za te 18zł/brutto !!!
To jakiś cud że ta cała spółka jeszcze istnieje.
Jak jakiś normalny prezes się trafi co chce współpracować z pracownikiem to zaraz go "góra" sprowadzi do poziomu...
Dno i sto metrów mułu !
Baa są miejsca w spółce gdzie ludzie pracują za 16zł/brutto

pracownik
pracownik 03.06.2017, 20:02
Prywatny Nowy Szpital nie wyraził zgody na oznakowanie się w ramach protestu. Nieoficjalnie zagroził również sankcjami za budowanie złego wizerunku firmy.
Endy
Endy 07.06.2017, 16:42
Pan, Pani dyrektor szpitala zapomina w jakim kraju żyjemy. Polska to demokratyczny kraj i prawo do strajkowania, czyli wyrażania niezadowolenia jest wpisany w konstytucję. Wywieźć takiego dyrektora na taczkach jak to kiedyś robiono, na to zasługuje. Wszyscy powinni złożyć wymówienia z pracy i dogadać się aby ratownicy z innych stacji nie chcieli ich zastąpić jako łamistrajki. Zadbajmy o wspólne dobro i bądźmy razem, inaczej niczego nie osiągniemy, poświęćmy się.
rat med
rat med 05.06.2017, 12:35
jesteście na kontraktach, Wiesia może wam co najwyżej kawę podać
Płatnik składek
Płatnik składek 03.06.2017, 08:43
Tak sie dzieje ponieważ prywaciarz zarabia na karetkach .Z naszych skladek na ubezpieczenie zdrowotne ,które powinny byc w 100% na to wydane cześć trafia do kieszeni cwaniaków .Kto o tym wie ? Co tu da np. podwyższenie składki ? Jak myślicie?
mazak
mazak 03.06.2017, 06:36
,,Nowy szpital" tragedia,prezes fajnie mowi i na tym koniec????tak jak kostrzyn i Skwierzyna
Pacjent
Pacjent 02.06.2017, 22:58
Ratownicy medyczni to ludzie godni podziwu, którym się należy najwyższy szacunek i uznanie za ich ciężką pracę. Jednakże nasza wdzięczność nie zastąpi godziwego wynagrodzenia za taką harówkę.
RM
RM 02.06.2017, 22:37
Bardzo dobrze, że powstał taki materiał. Szkoda tylko, że nie przedstawiono innych postulatów związanych z Ogólnopolskim Protestem Ratowników Medycznych. Oczywiście walczymy o nasz budżet, ale też o upaństwowienie PRM, etatyzację. Koledzy ze Świebodzina...oflagujcie i oklejcie samochody, będzie widać, że coś w ratownictwie jest nie tak.(Pani Prezes chyba się zgodzi) Społeczeństwo zaczyna interesować się tematem!

Pozostałe