I co dalej tato?

  • 07.04.2017, 20:36
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
540_3_07042017.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Świebodzińscy gimnazjaliści stają przed trudnym wyborem.

Świebodzińscy gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z możliwościami, jakie oferują szkoły średnie województwa lubuskiego. A szkoły kuszą, każda czymś innym - od systemu kształcenia na popularnych kierunkach skończywszy. Zielonogórski Lotnik oferuje amerykański system kształcenia, ale nie tylko. Muzyczne piątki, zawody sportowe czy pływanie zamiast lekcji WF'u, to dodatkowa wisienka na torcie. Dla tych, których mundur pociąga bardziej niż pływanie, ofertę ma Zespól Szkół Technicznych w Skwierzynie, który potrafi przeczołgać i wymusztrować swoich uczniów. Poza musztrą młodzież kusi możliwość otrzymania wynagrodzenia za staż czy praktyki, ale nie tylko. Stabilizacja, którą daje praca w mundurówce wydaje się najbardziej przyciągać absolwentów gimnazjów. Prócz stabilizacji ZST oferuje bezpłatne kursy prawa jazdy kategorii c+e, czy zdobycie uprawnień, chociażby na wózki widłowe. Tutaj jednak ma konkurencję gdyż dodatkowe umiejętności można nabyć również w świebodzińskim Powiatowym Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych. Szkoła poza dodatkowymi kursami daje coś o wiele ważniejszego. Na świebodzińskim rynku pracy umiejętności, z którymi absolwenci opuszczą progi Zespołu Szkół są poszukiwane przez pracodawców.

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bella
Bella 09.04.2017, 23:50
Dlaczego tylko jedno gimnazjum organizuje takie przedsięwzięcie, a uczniowie "trójki" nie mają tej możliwości? Szkoda.
zuz
zuz 13.04.2017, 09:57
prosta sprawa.... ogólniak umierający, ledwo dychający, potrzebuje narybku żeby obecny dyr. mógł się jeszcze w tv pokazywać
Krzysztof
Krzysztof 15.04.2017, 13:39
Świebodziński ogólniak był jednym z kilkunastu wystawców i zapewniam-bo byłem z córką-jego oferta w porównaniu z innymi szkołami nie była porywająca.

Pozostałe