Tydzień bez pieniędzy

  • 03.02.2017, 19:37 (aktualizacja 03.02.2017, 20:25)
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
522_3_03022017.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
SKOK Wielkopolska, mająca swój oddział na Głogowskiej nie wypłaci pieniędzy.

Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność SKOK Wielkopolska. Jego oddział znajduje się min. w Świebodzinie na ulicy Głogowskiej. Kolejnym krokiem KNF ma być wniosek o ogłoszenie upadłości.

Co to oznacza dla przeciętnego Kowalskiego, który zdeponował pieniądze lub ma konto w SKOK na Głogowskiej? Wszelkie operacje dokonywane za pomocą kart płatniczych zostały wstrzymane. Nie można wypłacić pieniędzy w kasie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymał wypłaty świadczeń na konta w SKOK. To tylko niektóre uciążliwości.

Kasy objęte były Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, więc każdy, kto miał tam zdeponowane środki, może liczyć na ich zwrot. Również termin takiego zwrotu jest dużo krótszy, niż jeszcze przed listopadem 2016 roku, kiedy z dwudziestu dni zmniejszono go na siedem. SKOK Wielkopolska miał ok. 300 mln złotych aktywów zgromadzonych przez jego klientów.

Kasy SKOK miały być tanią odpowiedzią na usługi komercyjnych banków. Prezesem krajowej SKOK był az do 2012, kiedy to kasy zostały objęte nadzorem KNF, senator Grzegorz Bierecki (PiS).

Po głośniej aferze SKOK Wołomin, w wielu kasach stwierdzono niewłaściwe zarządzanie. Od tamtego czasu upadło kilkanaście oddziałów kas.

 

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

makro
makro 04.02.2017, 21:26
jedyna instytucja finansowa nad którą nie ma nadzoru KNF a co bardzo ale to bardzo dbają politycy jedynie słusznej partii,dziwi mnie tylko jedno,ludzie tyle słyszeli o upadku skok wołomin i wielu innych a nadal tam trzymają oszczęności,płacą rachunki i mają konta,dawno już powinna się zapalić czerwona lampka.
M. Arens
M. Arens 04.02.2017, 09:08
Wczoraj jeszcze na zewnątrz baloniki były !! Ps. Nie pamiętam nazwiska polityka który to w związku z wyprowadzaniem pieniędzy z tych Kas wieszczył ciągły upadek SKOKOW . Pamiętam jednak jakie gromy na Niego się sypały ze strony jedynie słusznej opcji politycznej. Co teraz ? Pieniądze dalej " parują " , polityczne szuje mają się dobrze , tylko baloników jakby mniej...

Pozostałe