Biznes w szkole

  • 23.09.2016, 20:00
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
485_2_23092016_poprawione.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Seco/Warwick Europe podpisało umowę z Liceum Ogólnokształcącym.

22 września Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza i firma Seco/Warwick Europe sformalizowały porozumienie, które trwało już od ubiegłego roku. Rozpoczęło się programem pilotażowym, w trakcie którego uczniowie zapoznawali się z firmą i możliwościami, które daje praca w SECO/WARWICK. Prezes zarządu Bartosz Klinowski i dyrektor szkoły Damian Wentland, podpisując umowę o współpracy, nadali jej charakter kompletnego programu edukacyjnego.

Szersza współpraca ma polegać przede wszystkim na zapoznaniu młodzieży z funkcjonowaniem tak potężnej korporacji. To nie przesądzi wprawdzie o indywidualnych ścieżkach kariery, bo te młodzi ludzie będą wybierać sami, jednak perspektywa wykorzystania bazy naukowej i doświadczenia firmy da im szerszy ogląd na przyszłe życie zawodowe. Ponadto licealiści będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z pracownikami, prelekcjach czy prezentacjach. Poznają również wymagania stawiane pracownikom, a dzięki temu być może przyszłego pracodawcę.

Na uroczystości obecny był również starosta Zbigniew Szumski. Podpisanie umowy, jak podkreślił, jest wyzwaniem dla szkoły, a nie dla firmy, gdyż ta posiada silną markę. Porozumienie to, według niego,jest jednym z lepszych wydarzeń w dziejach świebodzińskiego ogólniaka, bo w oparciu o markę Seco/Warwick szkoła może budować swoją.

Marka Seco/Warwick to ponad 3500 własnych rozwiązań wdrożonych w ponad 70 krajach oraz blisko 30 zastosowanych patentów. Siedziby firmy znajdują się w Indiach, Chinach, Rosji, Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Ponad 1000 osób zatrudnionych na świecie to w większości inżynierowie, którzy przekładają swoją pasję na sukces, jaki osiągnęła i utrzymuje firma.

Pierwszy rok współpracy będzie polegać na bliższym poznaniu siebie i wzajemnych potrzeb. To pozwoli opracować elastyczne podejście do programu edukacyjnego. W tym firma ma już doświadczenie, gdyż współpracuje nie tylko z wieloma szkołami średnimi ale i ważniejszymi ośrodkami akademickimi w Polsce i za granicą. To, jak stwierdził Prezes Seco/Warwick Europe Bartosz Klinowski, jest nieodzowne we współczesnym świecie.

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe