Rodzina zatrzymała pijanego kierowcę

  • 29.09.2021, 08:59 (aktualizacja 29.09.2021, 09:04)
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
815-3-21092021.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Blisko 3-promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna podejrzewany o kierowanie pojazdem mechanicznym w miejscowości Rosin w powiecie Świebodzińskim. Został on zatrzymany dzięki wzorowej postawie rodziny. Widząc wysiadającego zza kierownicy mężczyznę, który ewidentnie był pod wpływem alkoholu, zareagowali. Odebrali mu kluczyki, uniemożliwili oddalenie się, a następnie wezwali na miejsce policję. Taką postawą, być może uratowali czyjeś życie.

Policjanci ze Świebodzina otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu kierowania pojazdem przez mężczyznę pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie odebrano kluczyki od auta i uniemożliwiono dalszą jazdę. Postawą godną naśladowania wykazała się rodzina, która zajechała na stację paliw w miejscowości Rosin. Widząc mężczyznę, który ewidentnie jest pod wpływem alkoholu, a dopiero co przyjechał pojazdem, odebrali mu kluczyki i wezwali policję. Skierowany na miejsce patrol zatrzymał 35-latka. W toku czynności ustalono, iż niema on uprawnień do kierowania pojazdami, nigdy nie wyrobił. Wynik badania wskazał  blisko 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Przyjechał on na stację, aby zakupić alkohol. Grozi mu kara pozbawienia do lat 2, obowiązek wpłaty na fundusz 5 tysięcy złotych, kara grzywny i minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień.

Postawa rodziny być może uratowała komuś życie, ponieważ nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie na drodze. Tydzień wcześniej nietrzeźwy kierujący doprowadził w powiecie świebodzińskim do zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym,

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe