Pijany, kradzionym rowerem, jechał po S3

  • 25.05.2021, 15:26
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
804-2-25052021.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jazda rowerem po trasie szybkiego ruchu jest bardzo niebezpieczna, w związku z tym jest również zakazana. Jest to wykroczenie. Zatrzymany, przez patrol z Wydziału Ruchu Drogowego ze Świebodzina na trasie S3, w czwartek, 34-letni fan dwóch kółek ponadto kierował nim, będąc w stanie nietrzeźwości, a sam rower tego samego dnia został przez niego skradziony.

Kradzież roweru, kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz poruszanie się na drodze S3 pojazdem (rowerem), którym ruch po tego typu drodze jest zabroniony. To lista wykroczeń, jakich dopuścił się 34-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego.

Tuż po godzinie 15 do Oficera Dyżurnego świebodzińskiej Komendy Powiatowej Policji wpłynęło zgłoszenie od kierowców, poruszających się trasa S3 na odcinku Świebodzin – Sulechów. Ze zgłoszenia wynikało, że po trasie szybkiego ruchu porusza się rowerzysta, co stwarza dla niego zagrożenie (z powodu prędkości, z jaką poruszają się tam pojazdy), a ponadto sposób jazdy może świadczyć o tym, że spożywał alkohol. Skierowany na miejsce patrol Ruchu Drogowego ze Świebodzina bardzo szybko dotarł na miejsce. Jak się okazało fan rowerów miał w organizmie ponad 0,6 promila, a sam rower ukradł tego samego dnia. Teraz za swoje czyny odpowie przed świebodzińskim Sądem Rejonowym. Rower jeszcze tego samego dnia wrócił do właściciela. Mężczyźnie grozi kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

źródło: KPP Świebodzin 

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe