Ujęli groźnego przestępcę

  • 13.04.2021, 15:29 (aktualizacja 14.04.2021, 11:54)
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
798-1-13042021.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Działania świebodzińskich stróżów prawa przy współpracy z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim skutkowały zatrzymaniem obywatela Gruzji. Mężczyzna był poszukiwany w związku z popełnionym przestępstwem uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym, do którego miało dojść w Rosji. Z zatrzymanym 48-latkiem przeprowadzone zostaną czynności procesowe - o jego losie zadecyduje sąd.

Świebodzińscy funkcjonariusze ustalili, że na terenie powiatu świebodzińskiego może przebywać obywatel Gruzji, za którym wystawiona jest czerwona nota Interpolu. Ta została wystawiona w związku z popełnionym przestępstwem uszkodzenia ciała, które skutkowało śmiercią mężczyzny na terytorium Rosji. Władze rosyjskie prowadzą za nim międzynarodowe poszukiwania, ponieważ mężczyzna powinien odbywać 5-letnią karę pozbawienia wolności. Nieznane było jednak dokładne miejsce gdzie mężczyzna może przebywać. W działania prowadzone przez między innymi Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne włączył się dzielnicowy. Jego determinacja, rozpoznanie w rejonie służbowym oraz skuteczne pozyskiwanie informacji pozwoliło potwierdzić, że mężczyzna przebywa w na terenie Świebodzina oraz ustalić jego dokładny adres. Na miejscu pozyskane informacje szybko się potwierdziły. Skierowane na miejsce patrole funkcjonariusze weszli do mieszkania, gdzie zatrzymali 48-letniego mężczyznę. Z mężczyzną przeprowadzone zostaną czynności procesowe - o jego losie zadecyduje sąd.

Międzynarodowa współpraca służb pozwala na zatrzymywanie osób, które usiłują uniknąć poniesienia konsekwencji swoich czynów poprzez ucieczkę za granicę. Między innymi takimi działaniami zajmuje się Interpol, czyli policyjna organizacja skupiająca blisko 200 krajów. Międzynarodowe listy gończe o wysokiej nocie wystawiane są za sprawcami poważnych przestępstw – takich jak przytoczony wyżej przykład obywatela Gruzji.

źródło: KPP Świebodzin 

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe