"Na pracownika wodociągów"

  • 24.11.2020, 17:37
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
781-1-24112020.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Dzień dobry! Jesteśmy z wodociągów. Jest awaria, musimy pilnie zamknąć u Pani wodę.” Między innymi pod takim pretekstem oszuści próbują dostać się do mieszkania seniorów. W czasie gdy jedna osoba prowadzi właściciela do łazienki, druga okrada mieszkanie. Ostrzegamy seniorów, aby uważali kogo wpuszczają do mieszkania. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń jak najszybciej należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Pod pretekstem awarii wodociągów, do jednego z mieszkań w Świebodzinie, weszła grupa oszustów – dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Kiedy mężczyźni wspólnie z właścicielką mieszkania „naprawiali” awarię w łazience, kobieta okradała mieszkanie. Poszkodowana zorientowała się jednak, że dzieje się coś podejrzanego. Wyszła z łazienki mimo zasłaniania przejścia przez rosłego mężczyznę i zobaczyła jak kobieta kradnie jej biżuterię. Właścicielce udało się odebrać część swoich przedmiotów, jednak sporo z nich padło łupem oszustów, którzy zdołali uciec. Szczęśliwie, poszkodowanej nie stała się krzywda. Policja pracuje nad ustaleniem tożsamości sprawców zdarzenia.

Aby nie stać się ofiarą oszustów, pamiętajmy o kilku zasadach:

- Przed wpuszczeniem do mieszkania przedstawicieli administracji, wodociągów czy innych usługodawców, należy zweryfikować ich dane. W Zakładzie Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych, takie informacje można uzyskać pod numerami: 885-802-160 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7 do 15), oraz 601-408-007 po godzinach pracy spółki. 

- Jeśli jesteśmy sami i czujemy się niepewnie można zadzwonić po bliską osobę lub poprosić o pomoc zaufanego sąsiada;

- Stale obserwujmy zachowanie osób, które znajdują się w naszym mieszkaniu;

- Jeśli mamy podejrzenie co do uczciwości osób, poczucie, że możemy być oszukiwani lub paść ofiarą przestępstwa jak najszybciej poinformujmy Policje. Czas ma w tym bardzo ważną rolę.

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe