O włamaniu dowiedział się od policji

  • 29.09.2020, 17:02
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
773_7_29092020.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Świebodzińscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamywał się do piwnic i spowodował straty w wysokości około 14 tysięcy złotych. Podczas jednego z włamań, mieszkańcy nie wiedzieli, że zostali okradzeni. Poinformowali ich o tym mundurowi, którzy już zdążyli odzyskać skradzione mienie.

We wtorek (15 września) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie otrzymali zawiadomienie o włamaniu do piwnicy w jednym z bloku na terenie miasta. Sprawca wykorzystał fakt, że mieszkańcy prowadzili remont i część rzeczy, na co dzień znajdujących się w domu, zamknęli w piwnicy. Straty spowodowane przez włamywacza wyniosły około 14 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Wydziału Kryminalnego natychmiast zabrali się do pracy. W wyniku ich działań około tygodnia później doszło do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o ten czyn. Dalsze czynności przyniosły efekt w postaci odzyskania skradzionych przedmiotów z innego włamania, którego 31-latek dokonał w noc przed zatrzymaniem. Właściciele drugiej okradzionej piwnicy o zdarzeniu dowiedzieli się od policjantów. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Kradzież z włamaniem według kodeksu karnego zagrożona jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Wysokość maksymalnej kary wynika między innymi z faktu, iż jest to społecznie bardzo uciążliwe przestępstwo. Wielokrotnie włamywacz wykorzystuje nieobecność mieszkańców i kradnie dorobek życia. Dlatego też wykrycie sprawców takich czynów jest jednym z priorytetów dla wszystkich policjantów.

źródło: Marcin Ruciński KPP Świebodzin 

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe