Kobieta zatrzymała pijanego, agresywnego kierowcę.

  • 08.09.2020, 19:34
  • Źródło: KPP Świebodzin
770_1_08092020.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Usłyszała huk i zobaczyła auto wbite w ogrodzenie sąsiedniej posesji. Kobieta pilnie pobiegła udzielić pomocy. Jak się okazało, jedyny uczestnik zajścia nie odniósł obrażeń. Był za to pod wyraźnym wpływem alkoholu. By nie dopuścić, do dalszej jazdy zabrała mu kluczyki. Wtedy agresywny kierowca zaatakował ją. Pomogli jej sąsiedzi i wspólnie zatrzymali mężczyznę do przyjazdu Policji. Postawę, jaką wykazali się świadkowie zajścia, należy wyróżnić.

To, jak zachowamy się w sytuacjach trudnych, stresowych określa nasz charakter. Kiedy pojawia się zagrożenie, wiele osób ono przerasta, blokuje. Część jednak będzie działać. W takich chwilach to oni ratują ludzkie życie lub powstrzymają przestępcę. Można śmiało nazwać ich zachowanie bohaterskim. Taką postawą wykazała się jedna z mieszkanek Gminy Łagów. W niedzielę (06.09) wieczorem, około godziny 22 usłyszała ona na zewnątrz domu huk. Kiedy wyszła zobaczyć co się dzieje, zauważyła auto, które staranowało słupki odgradzające jezdnię od chodnika i wbiło się w ogrodzenie sąsiedniej posesji. Mężczyzna wcześniej pokonał skrzyżowanie jednej z najbardziej uczęszczanych dróg w rejonie – trasę krajową nr 92. Z auta wyszedł chwiejący się mężczyzna. Kobieta natychmiast pobiegła udzielić mu pomocy. Po chwili jednak zorientowała się, że mężczyzna nie jest ranny, a za to mocno czuć od niego alkoholem. Kobieta wyciągnęła z auta kluczyki, aby uniemożliwić mężczyźnie odjechanie z miejsca zdarzenia. Zdenerwowany, nietrzeźwy 69-latek zaczął szarpać kobietę, usiłując odebrać jej kluczyki. Kobieta nie pozwoliła mężczyźnie na to i zaczęła wzywać pomocy. Z sąsiedniej posesji wybiegło dwóch mężczyzn i pomogło obezwładnić agresywnego kierowcę, a następnie wezwano na miejsce Policję. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali sprawcę zdarzenia. Podczas wykonywania czynności okazało się, iż miał on 0,80 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wysłuchaniu relacji świadków poinformowali wszystkich o przysługujących im prawach. W tym, w szczególności, kobietę, która ujęła nietrzeźwego kierującego. Szarpiąc ją mężczyzna, bowiem naruszył jej nietykalność cielesną i w związku z tym usłyszy on zarzuty z art. 217 par. 1 Kodeksu Karnego. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do roku. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty co najmniej 5 000 zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Pamiętajmy, aby w każdej sytuacji, przede wszystkim zapewnić sobie bezpieczeństwo np. wzywając Policję lub inne służby i jeśli to możliwe/konieczne zapewnić sobie wsparcie innych osób.

 
Źródło: KPP Świebodzin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Świebodzianka
Świebodzianka 09.09.2020, 16:06
Godna naśladowania podstawa.

Pozostałe