Bezpieczna droga do szkoły

  • 01.09.2020, 19:41
  • Źródło: KPP Świebodzin
769_6_01092020.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pierwszy dzień szkoły jest ważnym dniem dla wszystkich dzieci. Jednakowo dla tych, co idą do szkoły pierwszy raz oraz dla tych, co wracają do niej po wakacyjnej przerwie. Równie ważny jest dla rodziców żaków. Dlatego też, aby ten dzień był przede wszystkim, bezpieczny Policja zorganizowała coroczną akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Pamiętajmy, dzieci kopiują nasze zachowania, więc przestrzegajmy przepisów, aby i one ich przestrzegały i były bezpieczne.

Pierwszy dzień szkoły to ważny dzień dla wszystkich uczniów, przedszkolaków, a także ich rodziców. Doświadczenia związane z pójściem lub powrotem do szkoły zapadają w pamięć na całe życie. Jest to wyjątkowa chwila i najważniejsze jest, aby wszystko odbyło się w bezpieczny sposób. Dlatego też, jak co roku, Policja zorganizowała działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tych działań w rejonach szkół i przedszkoli obecne są patrole dzielnicowych oraz z policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, które dbają o ich bezpieczeństwo. Na drogach prowadzących do szkół, a przede wszystkim w ich rejonie czuwają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Ich obecność w rejonie przejść dla pieszych dyscyplinuje zarówno kierujących, jak i pieszych. Ponownie bowiem, po długiej przerwie, kierowcy przyzwyczaić się muszą, aby w tych miejscach zachować szczególną ostrożność, ponieważ wzmożony tam będzie ruch młodych osób, dzieci, które mogą różnie się zachować i czasem wbiec na jezdnię. Przypominamy także rodzicom przywożącym dzieci do placówek, aby stosowali pasy bezpieczeństwa lub urządzenia zapewniające bezpieczeństwo dzieciom, np. foteliki lub podsadki. Osoby przyprowadzające dzieci lub osoby poruszające się pieszo powinny pamiętać, że to od dorosłych dzieci uczą się zachowań. Dlatego tak ważne jest, abyśmy stosowali się do przepisów, nie wchodzili bez rozejrzenia się na przejście lub kiedy jest czerwone światło. Nie przebiegajmy w pośpiechu przez ulicę w miejscu niedozwolonym. Uczymy takiego zachowania nasze dzieci, a to później może być przyczyną wypadku, w którym to one ucierpią najbardziej.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego, policjanci sprawdzili także stan oznakowania oraz zabezpieczenia dróg prowadzących do placówek oświatowych. W przypadku stwierdzonych nieprawidłowości KPP w Świebodzinie prosi rodziców o kontakt pod numer 47 79 35 244 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.

Źródło: KPP Świebodzin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe