Policjant na rolkach złapał poszukiwanego

  • 02.06.2020, 19:27
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
758_6_02062020.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jeżdżąc po służbie na rolkach rozpoznał i zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. Postawa sierżanta Kamila Biernackiego pokazuje, że służba w Policji kształtuje charakter, a ten nie zmienia się wraz ze zmianą munduru na zwykłe ubranie. Poszukiwany mężczyzna najbliższe pół roku spędzi, zgodnie z wyrokiem Sądu, w celi.

Sierżant Kamil Biernacki z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, wolne popołudnie spędzał aktywnie, jeżdżąc na rolkach.
W pewnym momencie, wracając już do domu, zauważył, jak do jednego z marketów w Świebodzinie wchodzi poszukiwany mężczyzna. Zgodnie z wyrokiem Sądu mężczyzna ma orzeczoną półroczną karę pozbawienia wolności. Sierżant Biernacki zatrzymał się w pobliżu wejścia, aby poszukiwany nie zdążył się oddalić i powiadomił Oficera Dyżurnego by ten skierował na miejsce patrol. Wychodząc ze sklepu 29-latek zauważył wjeżdżający patrol i rzucił się do ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg, a wraz z nimi, na rolkach, Kamil. To on okazał się najszybszy, dogonił i obezwładnił uciekającego mężczyznę. Chwilę później w kajdankach znalazł się on w radiowozie. Dzięki takiej postawie i zaangażowaniu policjantów możemy w powiecie świebodzińskim czuć się bezpieczni. Sierżant Kamil Biernacki pełni służbę od 3 lat i od początku w świebodzińskiej komendzie.

źródło: KPP Świebodzin 

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe