Pijani prowadzili ciężarówki

  • 12.05.2020, 21:36
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
755_2_12052020.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Policjanci złapali nietrzeźwych kierowców.

Wielotonowe pojazdy i kierujący w stanie upojenia alkoholowego. To gotowy przepis na katastrofę, której tragiczne skutki często widzimy w mediach. Dzięki skutecznej pracy świebodzińskich policjantów troje takich kierujących zostało wyeliminowanych z ruchu. Podczas badania mieli oni od 1,6 do blisko 2 promili alkoholu we krwi. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i minimum 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowanie pod wpływem alkoholu pojazdem zawsze niesie ze sobą niebezpieczeństwo zrobienia krzywdy komuś lub sobie. Zagrożenie może wystąpić niezależnie od miejsca, ruch odbywa się bowiem nie tylko na drogach. Zarówno na ulicy, jak i przydrożnych parkingach poruszają się pojazdy i piesi. Ci drudzy są szczególnie narażeni ponieważ nic ich nie chroni w przypadku zderzenia lub najechania na nich. Decydując się wsiąść za kierownicę, w stanie nietrzeźwości, ryzykujemy po prostu czyimś życiem. Kiedy nietrzeźwy wsiada za kierownicę wielotonowego auta z naczepą, które posiada martwe punkty w widoczności, to ryzyko jest znacznie wyższe. W okresie trzech dni świebodzińscy policjanci zatrzymali troje kierujących zestawami pojazdów ciężarowych, którzy byli wręcz upojeni alkoholem.

Pierwszy z nich, 48-latek pochodzący z województwa lubuskiego, poruszał się pojazdem ciężarowym marki Scania z naczepą, jedną z bardziej ruchliwych dróg, tj. trasą krajową nr 92 w sobotę 9 maja. Podczas badania stanu trzeźwości mężczyzna „uzyskał wynik” blisko 1,6 promila alkoholu we krwi.

Kolejnych dwóch mężczyzn funkcjonariusze zatrzymali na terenie jednego z parkingów przy trasie. W miejscu, gdzie mężczyźni kierowali pojazdami odbywa się bardzo duży ruch pieszych i pojazdów, ponieważ zazwyczaj z parkingu i infrastruktury korzysta kilkuset kierowców ciężarówek. Obaj kierujący,48 i 54-latek, pochodzący z Ukrainy, zostali zatrzymani w tym samym czasie. Mężczyźni manewrowali wielotonowymi pojazdami pomiędzy ludźmi i innymi autami mając 1,9 i 1,8 promila alkoholu we krwi.

Każdemu z  nich zostało zatrzymane prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości utracą oni wszystkie kategorie oraz otrzymają zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas nie krótszy niż 3 lata. Również każdy z nich otrzyma karę finansową nie mniejszą niż 5 tysięcy złotych. Grozi im również kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KPP Świebodzin 

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe