Zamiast mandatu - dostała maseczkę

  • 22.04.2020, 13:15
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
752_5_21042020.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podczas patrolu policjanci napotkali na spacerze przemiłą starszą Panią, której w natłoku informacji umknął nowy obowiązek zasłaniania twarzy. Policjanci wobec tego podarowali jej jedną z własnych, wielorazowych maseczek. Rozmowa była tak miła, że postanowili ją uwiecznić. Pomagamy i chronimy. Pamiętajmy o akcji #ZAKRYJTWARZ

Od 16 kwietnia 2020 roku z powodu epidemii koronawirusa rząd wprowadził obowiązek zakrywania twarzy na terenie całego kraju. Będzie to pomocne w ratowaniu zdrowia i życia Polaków. Dlatego warto wiedzieć, jak się do tego obowiązku zastosować. W walce z COVID-19 obostrzenia, choć momentami uciążliwe, służą nam wszystkim. Mają na celu ochronić nas przed rozprzestrzenianiem się wirusa, czyli przed zarażeniem siebie lub innych przez nas. Nie każdy nosiciel wirusa jest tego świadomy. Dlatego też policjanci podczas patroli zwracają uwagę na stosowanie się do nowych przepisów. Przede wszystkim w rozmowach z ludźmi przypominają o nowym obowiązku zasłaniania twarzy. W większości przypadków mieszkańcy naszego regionu w pełni przestrzegają zasad. Zdarzają się przypadki naruszeń, ale wynikają one raczej z sytuacji roztargnienia lub zapomnienia o nowym obowiązku lub też kiedy skończył się zapas, a nie świadomym jego łamaniu.

Podczas jednego z wyjazdów, świebodziński patrol napotkał starszą Panią podczas spaceru. W natłoku informacji, Pani umknął nowy nakaz. Jak oświadczyła, nie posiada niestety maseczki, ponieważ z braku wiedzy nie zaopatrzyła się. Policjanci postanowili podarować Pani jedną z własnych wielorazowych maseczek. Rozmowę z przemiłą Panią postanowili uwiecznić. Oby więcej spotkań z tak pozytywnymi ludźmi, którzy rozumieją sytuację w jakiej się znaleźliśmy. Pamiętajmy, że wspólnie walczymy z epidemią i wszelkie nowe zalecenia służą nam wszystkim. Ta sytuacja pokazuje, że jesteśmy dla Was. Pomagamy i chronimy.

 

KPP Świebodzin

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec miasta
Mieszkaniec miasta 10.05.2020, 13:35
Szczególnie młodzi ludzie są schorowani i nie mogą nosić maseczek , co widać na ulicach miasta. Mamy też całe mnóstwo nad wiek wyrośniętych dzieci do lat 4.
mur
mur 30.04.2020, 20:32
A kontrole na Wsiach to kiedy? proszę zabrać maski do rozdania
oso
oso 30.04.2020, 20:28
Chwała im za to, zapraszam na targ miejski szczególnie w miejsce gdzie sprzedają warzywa,sami bohaterowie ale dlaczego narażają innych????
haha
haha 25.04.2020, 13:25
ale jaja z tymi maseczkami!

Pozostałe