Zapłaci pół miliona kary

  • 25.02.2020, 20:00
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
746_1_25022020.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kolejne, przykłady współpracy lubuskich policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. W Iłowej policjanci zabezpieczyli trzy nielegalne automaty do gier, a w Świebodzinie pięć kolejnych. Realizacje funkcjonariuszy to kolejne przykłady skuteczności służb w walce z nielegalnym hazardem. Właściciele automatów muszą liczyć się z wysokimi karami, sięgającymi setek tysięcy złotych.

W czwartek (13 lutego) żagańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali lokal znajdujący się w Iłowej, który miał działać niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych. Efektem wspólnych działań funkcjonariuszy było zamknięcie jednego lokalu, gdzie znajdowały się trzy automaty do nielegalnych gier. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili eksperymenty procesowe na maszynach, a następnie zabezpieczyli działające automaty.

Z kolei w sobotę (15 lutego) świebodzińscy policjanci i funkcjonariusze KAS weszli do jednego z lokali w Świebodzinie. Tam, podobnie jak w Iłowej, ujawniono kolejne, nielegalne automaty do gier hazardowych. Po przeprowadzonych czynnościach procesowych funkcjonariusze zabezpieczyli pięć takich maszyn. Te docelowo trafią Lubuskiego Urzędu Celno - Skarbowego, który to będzie prowadził postępowanie w sprawie.

Właściciele „pseudokasyn” i nielegalnych automatów do gier mogą się liczyć z wysokimi karami pieniężnymi - za posiadanie jednego automatu kara może wynieść nawet 100 tys. złotych. Ponadto za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

źródło: KPP Świebodzin 

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe