Na jakich zasadach starosta zatrudnia pracowników?

  • 25.02.2020, 19:55
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
746_2_25022020.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Konkursu i ogłoszenia nie było.

Na jakich zasadach starosta zatrudnia pracowników? Czy etaty są tylko dla wybranych? Pyta w liście do redakcji telewidz. 

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obywatel123
Obywatel123 01.03.2020, 21:44
Cóż, nasze Starostwo zaczyna przypominać łajbę, na której schronienie znajdują relikty minionej władzy gminnej. Pieniędzy brakuje na wszystko, tylko nie na etaty. No i jeszcze na nową furkę Starosty. Ale spokojnie, ludzie już widzą, że ta łajba jest dziurawa niczym sito, a opowiadane od lat historie o cudowności i niezastąpioności Forum Samorządowego okazały się bajkami.
Wojtek
Wojtek 29.02.2020, 15:14
Może Pani Samsel zainteresowałaby się pseudo-konkursami przy naborze pracowników w Urzędzie Miejskim, co widoczne jest w BIP Gminy
mieszkaniec
mieszkaniec 02.03.2020, 12:33
Prawda. Rozpisują konkursy a i tak przed- wiedzą kogo zatrudnią.
Emerytka
Emerytka 29.02.2020, 08:56
Żenujący cynik z tego człowieka. Zamiast dać pieniądze na drogi to se nowy samochód za nasze pieniądze kupuje. Niby do wożenia chorych do lekarzy... tere fere. A ta kobitka do na odległość Forum pachnie i sekretarzem Olesiakiem.
Zirytowana
Zirytowana 29.02.2020, 06:03
Tak bo to winą burmistrza że starosta nie robi konkursu i zatrudnia sobie ludzi jak mu się podoba, głupszych mów obrończych wymyślić się nie dało?
Proszę takie ogłoszenia o pracę są na starostwie
http://www.swiebodzin.pl/PL/11…
Więc jak chcecie to informujecie tak? Nawet na stanowiska nie wymagające konkursu to znaczy pomoc administracyjną ? Dlaczego w tych przypadkach też nie dał starosta szansy żadnemu fachowcowi? Swoją drogą odnośnie zdań niżej fachowiec to raczej osoba z odpowiednim wykształceniem odnosząca sukcesy post na fejsbuku polegające na skleceniu kilku zdań i wklejeniu zdjęcia czy prostej grafiki
to świadczy o fachowości? Wielki szacun dla Mieczysława Czepukowicza, że nagłośnił sprawę. A starosta niech się zastanowić nad fachowcem od PR bo nie wiem kto mu tą przemowę wymyślił słaba jest.
Emeryt
Emeryt 28.02.2020, 21:44
Nie radzi sobie Burmistrz Sielicki to mu ludzie uciekają i P.R nie da rady .Dzisiaj nie ma fachowców więc trzeba ich szanować.Nie dziwcie się i nie szukajcie winnych w pracownikach tylko w ich byłych pracodawcach.
Mieszkaniec Fsw
Mieszkaniec Fsw 28.02.2020, 20:31
Dla Pani Samsel proponuję aby zapytała Burmistrza Sielickiego dlaczego fachowcy uciekają z gminy .Jaka jest tego przyczyna ?.Popieram Starostę wybrał fachowca a nie lansera bez wiedzy. Pracowników trzeba doceniać a nie traktować jak parobków.
Mila
Mila 28.02.2020, 22:58
Ja proponuję Panu (nie DLA pana) nauczyć się języka polskiego. Proponuje się komuś, a nie DLA kogoś. Byłoby miło, gdyby Mieszkańcy przestali kaleczyć własny język. No i akurat jeśli chodzi o promocję, to Gmina sobie radzi nieźle, w przeciwieństwie do starostwa, którego największą antyreklamą jest Pan Starosta. Wiadomo, że wyższa pensja skusi każdego, nie ma się co dziwić tej Pani. No i nikt inny tam się nie zna na social mediach, więc ma wolną rękę. Ale pozostaje ciągle pytanie- dlaczego BEZ konkursu???
mieszkaniec
mieszkaniec 29.02.2020, 18:40
A jest co promować w Starostwie !!! Żenada , buta i cynizm !!!
Mieszkanka
Mieszkanka 28.02.2020, 09:10
a to szok trzeba tam posparzątać. Swoją drogą dwa komentarze poniżej dziwne podobne do siebie jakby pisały to osoby, które się znają czy też znają temat, ale w sumie biorąc pod uwagę sytuację to bez znaczenia, bo my mieszkańcy powinniśmy o takich sytuacjach wiedzieć, bo urzędnicy dostają kasę z naszych podatków i ja na przykład chciała bym aby osoby startujące w tym konkursie miały równe szanse, a teraz już wiadomo, że tak nie będzie. Wstyd starosto, a co gorsza pana postawa wcale nie zaskakuje, o skąpe też słyszałam że pewne małżeństwo znalazło zatrudnienie cóż widać że praca tylko dla wybranych. Trzeba było chociaż zachować pozory przyzwoitości i zrobić konkurs. Taka szopka dla ludu. Radni powiatowi powinni odwołać starostę!

.
Stach
Stach 27.02.2020, 20:49
Ja juz ma tego typa patrzec nie mogę a jego bezczelnosc jest niesamowita
Zdzisław
Zdzisław 27.02.2020, 14:09
Forum samorządowe i wszystko jasne. Autor listu lepiej od starosty wiedział, że ktoś ma być od lutego zatrudniony, a starosta nie. Ten facet nie ma szacunku do nas wyborców, poza tym na mieście mówi się, że ta pani to protegowana innego pana z forum i że złożyła wypowiedzenie już w grudniu bo miała wszystko nagrane. Powodzenia osobom startującym w konkursie jak go ogłoszą, ciekawe kto wygra
oby w nastepnych wyborach wywieźli ich wszystkich na taczkach
Oburzony
Oburzony 27.02.2020, 09:42
Tak dużo kasy w starostwie widać do szczególnie po drogach powiatowych. Starosta do wymiany, ile jeszcze jako mieszkańcy będziemy się zgadzać na takie coś. niby że okres próbny? Gdyby był konkurs to tez by musiał być okres próbny po konkursie, a teraz niby że jak ktoś będzie startował do konkursu z panią to ma szansę? Poza tym wiadomo czyja to jest protegowana, tylko głupi by się nie domyślił patrząc na siatkę znajomości. Syf, aż dziw bierze, że radni powiatowi tak na to przystają. Ludzie to nasze pieniądze, a nie kasa na pensję dla koleżanek .....
RobertXL
RobertXL 26.02.2020, 20:58
Bardzo rzeczowe odpowiedzi, tak wyczerpujące i na warunki prowincji niezwykle elokwentne. Dobrze, że dziennikarka nie dała się zbić z pantałyku. I ta wybornie pretensjonalna gra aktorska w roli niewidymka, że jakoby nie do końca wie kogo zatrudnia i za ile, jakby właściwie niewiele go to obchodziło, a płacił własnymi pieniędzmi. Może i ta pani jest dobra jako ktoś promujący miasto, nie wiem kto, i nie zależy mi, aby się dowiadywać. W epoce obecnego modelu promowania się partii rządzącej któż chciałby taką pracę. A jak wiadomo starosta twardo trzyma klerem i z PiSem, tą partią, która dała dwa miliardy na telewizję zamiast na leczenie chorych na raka.
Wojciech
Wojciech 26.02.2020, 18:18
Kolejne wybory za 4 lata, trzeba o tym pamiętać i w końcu tak jak w ratuszu posprzątać w starostwie. Kolesiostwo na potęgę też bym zaproponował swoje usługi gdybym wiedział że na tym to polega. Starosta do wymiany widać zmiany na plus w gminie tu też ich trzeba
Forum samorządowe się sypie
Forum samorządowe się sypie 26.02.2020, 14:05
Jest siatka którą może ktoś w końcu ujawni. Osoby które zajmowały się promocją biegów i którym to zadanie zlecał starosta teraz pracują w gminie skąpe. Tez bez konkursu. Ważne ze są to osoby wierne staroście. Wybory niedługo, trzeba szable liczyć już dziś.
Henryk
Henryk 26.02.2020, 10:42
bardzo przepraszam, ale to jaką pensję dostała to też nasza sprawa bo jest ona z naszych podatków drogi panie i zatrudniacie kogoś na próbę za wysoką kwotę? jak to ? czyli jak będzie konkurs to już wiadomo kto wygra? Ta sprawa śmierdzi starsznie. Kto dostał tą pracę wie ktoś? Zaoferowała swoje umiejętności zaoferować to może w prywatnej spółce. Wielki szum był o zatrudnianie przez Burmistrza, który robił konkursy. Hipokryzja pełną gębą. Obrażanie opozycji mówiąc, że ktoś nie wie jak używać komputera słabe starsznie.
Korsarz
Korsarz 04.03.2020, 11:05
Panie Henryku i inni , proszę zmienić narrację . Mowa nienawiści aż się wylewa. Pozwólmy działać Panu Staroście i dla Pana Burmistrza dla dobra miasta. Zapas kasy w mieście po Panu Burmistrzu Bekiszu starczy może do końca roku i wówczas zapytamy o wynagrodzenia najemników i efekty ich pracy.. Podobno młodzież lokalna miała dojść do władzy a nie zewnętrzni biorcy.
Mieszkaniec123
Mieszkaniec123 09.03.2020, 19:51
Oho, widzę Pan Korsarz znów przyszłość przepowiada. Podobnie jak po wyborach, kiedy to organizował Sielickiemu referendum i wieszczył rychły upadek Gminy. Teraz w swojej kryształowej kuli widzi koniec pieniędzy po Bekiszu (to pokazuje tylko, że FS traktowało gminę, jak swoją udzielną własność) zapominając, że do rozdawnictwa pieniędzy najgłośniej nawołuje Pan Tomalak. Tymczasem młody wywalczył kasę na świetlicę i dom seniora, inwestycje idą w wiele miejsc, a jeszcze go w Polsce powołali do Zarządu dużej organizacji branżowej. Oj Panie Korsarz, do bukmachera lepiej Pan nie chodź, bo przewidywanie przyszłości słabo Panu idzie.
senior
senior 12.03.2020, 21:53
to my mamy burmistrza mamy raczej figuranta który udaje burmistrza
mieszkaniec
mieszkaniec 25.02.2020, 22:00
Jaki cynizm z ust tego pana !!!

Pozostałe