Kredyt konsolidacyjny do 250 tysięcy — ranking ofert 2020

  • 27.01.2020, 13:01 (aktualizacja 27.01.2020, 14:19)
  • Artykuł sponsorowany
Kredyt konsolidacyjny do 250 tysięcy — ranking ofert 2020
Kredyt konsolidacyjny jest coraz popularniejszym rozwiązaniem w Polsce. Wśród klientów, którzy decydują się na tego typu formę finansowania, są przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze spłatą zobowiązań. Konsolidacja bankowa może pomóc w odciążeniu domowego budżetu, a co za tym idzie — poprawie sytuacji finansowej. Sprawdź, na czym polega kredyt konsolidacyjny i poznaj najlepsze oferty roku 2020. Kredyt konsolidacyjny — co to takiego?

W życiu każdego z nas zdarzają się momenty, podczas których jesteśmy zmuszeni zaciągnąć pożyczkę lub kredyt. Niestety ciężka sytuacja finansowa może ciągnąć się w nieskończoność, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy w stanie spłacać dotychczasowych rat i w tym celu bierzemy kolejne kredyty. Powodami naszych problemów z uiszczaniem środków na spłatę kredytu czy pożyczki gotówkowej może być wiele czynników, jednak wśród najczęstszych wymienianych przez Polaków jest nagła utrata pracy, ciężka choroba w rodzinie, wypadek oraz związane z nim koszty leczenia, remont mieszkania i wiele innych. Doskonałym rozwiązaniem na pozbycie się tzw. dziury w budżecie i jednocześnie zażegnanie problemów ze spłacaniem zobowiązań, jest kredyt konsolidacyjny, który znajdziemy na Totalmoney.pl  .

Konsolidacja kredytów zdobywa coraz większą liczbę zwolenników nie tylko ze względu na korzystne oferty banków, ale przede wszystkim dzięki temu, że pozwala nam odciążyć nasz budżet. Kredyt konsolidacyjny to nic innego, jak złączenie wszystkich zobowiązań w jedno, niezależnie od tego, czy zaciągnęliśmy je w formie kredytu, czy wzięliśmy pożyczkę bankową. Dodatkowo wśród ofert polskich banków możemy znaleźć coraz więcej możliwości wliczenia do konsolidacji chwilówek, które wzięliśmy w pozabankowych firmach pożyczkowych.

Jakie korzyści daje kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja kredytów posiada niezliczoną liczbę korzyści. Najważniejszą z nich jest oczywiście fakt, że wszelkie zobowiązania możemy połączyć w jedno. Jednak jaki sens niosłyby takie działania, jeśli nie wiązałyby się z niższymi miesięcznymi kosztami? Kredyty konsolidacyjne umożliwiają zmniejszenie miesięcznej raty, którą przyjdzie nam uiszczać, po to, abyśmy mogli poradzić sobie ze spłacaniem pożyczek. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu okresu kredytowania. Warto jednak wiedzieć, że tego typu zabieg powoduje zwiększenie całkowitego kosztu kredytu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że utraciliśmy płynność finansową, konsolidacja nadal okazuje się atrakcyjną ofertą.

Kredyty konsolidacyjne — co możemy skonsolidować?

— Kredyt gotówkowy dostępne na Totalmoney.

— Pożyczkę gotówkową

— Kredyt hipoteczny

— Debet na rachunku

— Limit karty kredytowej

— Pożyczkę hipoteczną

— Pożyczki i chwilówki pozabankowe

Kto może wnioskować o kredyt konsolidacyjny?

W przypadku wnioskowania o kredyty konsolidacyjne, sytuacja przedstawia się identycznie, jak przy innych kredytach bankowych. Oznacza to, że bank nie rozpatrzy pozytywnie każdego wniosku o konsolidację zobowiązań. Aby móc zaciągnąć taki kredyt, musimy spełnić szereg warunków. Zacznijmy od podstawowych zasad, z którymi mieliśmy do czynienia w sytuacji, gdy braliśmy kredyt lub pożyczkę gotówkową. Klient niezaprzeczalnie musi mieć ukończony 18 rok życia (w niektórych bankach wymaga się 21 lat), mieszkać na terenie Polski i jednocześnie posiadać obywatelstwo polskie, mieć ważny dokument tożsamości, a także otwarty rachunek w polskim banku.

Po spełnieniu podstawowych wymagań, musimy wziąć pod uwagę naszą zdolność finansową oraz historię kredytową. Wszystkie banki bowiem bardzo poważnie podchodzą do weryfikacji swoich klientów, niezależnie od tego, czy chcemy pożyczyć 10 tysięcy złotych, kilkaset tysięcy złotych, czy skonsolidować zobowiązania. Oznacza to, że nasza historia kredytowa w BIK musi być pozytywna. Jeśli więc posiadamy niespłacone raty i spóźniamy się z ich uiszczaniem, nasze szanse na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego znacznie maleją.

Nie bez znaczenia pozostaje również nasze zdolność kredytowa. Pomimo tego, iż bank sprawdzał ją przy udzielaniu poprzednich kredytów, zrobi to również w przypadku, gdy będziemy chcieli je skonsolidować. Konieczne będzie więc przedłożenie dokumentów świadczących o formie zatrudnienia oraz wysokości i częstotliwości osiąganych z tego tytułu dochodów. Dodatkowo niezbędne będzie dostarczenie dokumentów związanych z zaciągnięciem pożyczek czy kredytów, które aktualnie chcemy skonsolidować. Mogą to być np. umowy kredytowe.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny do 250 tysięcy — oferty 2020

Przy zaciąganiu jakiegokolwiek kredytu każdemu z nas zależy na tym, aby był on jak najbardziej korzystny. W końcu nikt nie chce ponosić wysokich kosztów kredytowania, zwłaszcza gdy okazuje się, że na rynku dostępne są o wiele korzystniejsze oferty. Aby uchronić się przed wyborem nieopłacalnej konsolidacji, warto skorzystać z rankingu kredytów konsolidacyjnych na 2020 r. Należy jednak wiedzieć, że większość banków udziela konsolidacji do kwoty 200 tys.zł.

1. PKO Bank Polski — MINI RATKA (KONSOLIDACJA)

— Oprocentowanie — 6,99 %

— Prowizja banku — 0,00%

— Miesięczna rata — 3959,30 zł

— RRSO — 7,22%

— Całkowita kwota do spłaty — 237 557,77 zł

2. BNP PARIBAS - KREDYT KONSOLIDACYJNY

— Oprocentowanie — 7,99%

— Prowizja banku — 1,00%

— Miesięczna rata — 4094,86 zł

— RRSO — 8,75%

— Całkowita kwota do spłaty — 245 691,90

3. Alior Bank — PROSTA KONSOLIDACJA

— Oprocentowanie — 9,99%

— Prowizja banku — 0,00%

— Miesięczna rata — 4248,42 zł

— RRSO — 10,46%

— Całkowita kwota do spłaty — 254 905,50 zł

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe