O krok od tragedii

  • 12.11.2019, 18:37 (aktualizacja 13.11.2019, 18:33)
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
732_2a_12112019.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Świebodzinie, gdzie 84-letni kierujący polonezem potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Na szczęście nic jej się nie stało. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Publikujemy nagranie ku przestrodze.

Podczas zdarzeń drogowych z udziałem pieszych to właśnie oni narażeni są na największe obrażenia. W trakcie zderzenia nie chroni ich zabudowa i elementy pojazdu. Nie mają również urządzeń ochronnych w postaci poduszek powietrznych, pasów czy kasków. W okresie jesienno- zimowym, kiedy widoczność jest znacznie ograniczona z powodu częstego zachmurzenia i szybko zapadającego zmierzchu, prowadzone są działania promujące noszenie elementów odblaskowych. Jednakże odpowiedzialność za niedopuszczenie do zdarzeń to nie tylko kwestia widoczności osoby pieszej czy też sposobu i miejsca, w którym wchodzi na jezdnię. Równie istotne jest zachowanie kierujących. W okresie ograniczonej widoczności i wydłużonej drogi hamowania należy zachować szczególną ostrożność. Skupienie na jeździe wymaga również obserwacji otoczenia, a w szczególności w rejonie przejść dla pieszych. Niestety rozproszenie czy też nasze słabsze warunki psychofizyczne w danym dniu również mogą mieć wpływ na zaistnienie zdarzenia.

W poniedziałek (4 października) na jednym z przejść dla pieszych doszło do zdarzenia drogowego. Szczęśliwie, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednakże pokazuje ono, jak niewiele potrzeba, aby do takich sytuacji doszło. Doskonale widoczna piesza, niosąca rzucający się w oczy czerwony parasol, w dobrych warunkach atmosferycznych, będąc już w połowie przejścia, została potrącona przez samochód. Prowadzący pojazd mężczyzna po prostu wjechał w idącą kobietę, jakby nie było jej na przejściu. Pojazd prowadzony był przez 84-latka. W trakcie wykonywanych czynności policjanci postanowili odstąpić od ukarania mężczyzny mandatem karnym. Kierującemu zostały zatrzymane prawo jazdy i skierowano wobec niego wniosek o ukaranie do sądu .

źródło: KPP Świebodzin 

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.11.2019, 10:39
Jakby był znanym dziennikarzem, nie miał OC i prawa jazdy to by mu nic nie zrobili.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.11.2019, 07:34
Jakby był znanym politykiem w kolumnie rządowej ze wszystkimi papierami to by mu nic nie zrobili.
Przechodzeń
Przechodzeń 13.11.2019, 21:26
Prawda -wieku oraz umiejętności nie oszukasz . 7 listopada na tym samym przejściu kierujący samochodem marki Fiat Punto zmusił przechodzące dzieci do nagłego opuszczenia przejścia ,wjechał pomiędzy grupę przechodzących dzieci które szły pod ratusz .Nauczyciele szybko rozdzielili grupę.Pomimo tej sytuacji nikomu nic się nie stało a starszy pan odjechał nie zatrzymując się nawet.
P
P 12.11.2019, 21:16
No niestety. Wieku nie oszukasz. Szkoda starszego pana ale faktycznie. Rondo, przejście dla pieszych, dobra widoczność i babka w jaskrawych ciuchach a mimo to w nią wjechał świadczy o tym, że pora zostawić auto.

Pozostałe