Uwaga! Zmiana organizacji ruchu

  • 29.10.2019, 19:06
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
731_1_29102019.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
1 Listopada będzie inna organizacja ruchu.

Policja apeluje - nie jedźcie "na pamięć". Dzień Wszystkich Świętych – kojarzony jest z odwiedzinami bliskich na nekropoliach i ogromnym ruchem w tych miejscach. W związku z powyższym, aby optymalnie ułatwić przejazd oraz parkowanie w rejonach cmentarzy zmieniona będzie organizacja ruchu. Oprócz maksymalnego skupienia się na prowadzeniu pojazdów, aby nie doszło do zdarzenia drogowego należy zwracać szczególną uwagę na zmienione oznakowanie oraz na gesty, polecenia wydawane przez policjantów kierujących ruchem.

Przypominamy:

 

- Zwracamy szczególną uwagę na oznakowanie ponieważ uległo ono zmianie na okres świąteczny. Wielu kierujących, poszukując dogodnego miejsca do zaparkowania niestety przeocza znaki.

 

- Podczas poruszania się w rejonie cmentarzy i na parkingu zachowujemy szczególną ostrożność z powodu dużego ruchu pieszych, w tym dzieci.

 

- Podczas przejazdu przez parking lub wyjeżdżania z miejsca parkingowego upewniamy się również co do tego, iż manewr nie spowoduje zdarzenia drogowego z innym pojazdem. Warto dobrać, przy braku widoczności, osobę, która z poza pojazdu powie czy wyjazd jest bezpieczny.

 

- Podczas drogi należy uzbroić się w cierpliwość. Zwiększony ruch na głównych ciągach komunikacyjnych i na bocznych drogach, może sprzyjać zdarzeniom drogowym. Dostosujmy prędkość do warunków ruchu oraz upewnijmy się przed rozpoczęciem takich manewrów jak wyprzedzanie czy włączanie się do ruchu.

 

Pomimo coraz lepszej współpracy i większej świadomości nadal popełnianych jest przez kierujących wiele błędów, które powodują utrudnienia w ruchu. Prosimy, aby nie zatrzymywać się przy funkcjonariuszach z zapytaniem gdzie można zaparkować, lub czy można wjechać w daną ulicę pomimo zakazu lub barierek. Policjanci, zajmując się kierowaniem ruchem lub dyscyplinowaniem kierujących nie mają wiedzy co do ilości i położenia wolnych miejsc parkingowych. Ustanowione znaki zakazu i objazdy mają istotny wpływ na płynność ruchu i takiej zgody funkcjonariusze wydać nie mogą. Każdorazowe pytanie również spowalnia i utrudnia ruch dla innych kierujących.

W wielu miejscach w związku z natężeniem ruchu lub zdarzeniami podjęta może być ręczna regulacja ruchem. Polecenia wydawane przez policjanta lub osobę uprawnioną do kierowania ruchem równoznaczne są z sygnalizacją świetlną. Niestosowanie się do nich jest wykroczeniem. W celu przypomnienia osobom, które mają rzadki kontakt z ręczną regulacją ruchem prezentujemy poszczególne gesty policjantów w materiale video.

Źródło:KPP Świebodzin

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe