Nie wiedział dlaczego jechał

  • 14.08.2019, 13:20
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
721_5_13082019.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mężczyzna nie potrafił powiedzieć dlaczego wsiadł za kierownicę. Miał 4 promile.

Dzięki szybkiej reakcji świebodzińskich policjantów nie doszło do tragedii. Uwagę mundurowych zwrócił kierowca osobowego. Podczas kontroli badanie wykazało, że mężczyzna ma blisko 4 promile alkoholu i stwarzał ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Został zatrzymany przez policjantów.

Policjanci każdego dnia patrolują ulice i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców również na drogach. Funkcjonariusze kontrolują miejsca zagrożone i reagują na wykroczenia oraz przestępstwa. Mają sporo pracy na drogach bo w okresie wakacyjnym ruch jest zdecydowanie większy. Aby było bezpieczniej policjanci wykonują wiele badań stanu trzeźwości.

Tak był również na początku sierpnia. Świebodzińscy policjanci patrolujący ulice miasta zauważyli wyłączone światła w nadjeżdżającym osobowym mitsubishi. Kiedy mijali się, uwagę policjantów zwrócił kierujący pojazdem mężczyzna. Postanowili skontrolować auto. Od kierowcy czuć było wyraźną woń alkoholu, miał utrudnioną mowę oraz problem z utrzymaniem równowagi. Badanie wykazało, że mężczyzna ma blisko 4 promile alkoholu.

Pojazd 34-latka został odholowany na parking, a zatrzymanego przewieziono na komendę. Dopiero po wytrzeźwieniu wykonano z nim czynności procesowe. Mężczyzna nie potrafił powiedzieć dlaczego wsiadł za kierownicę będąc w takim stanie. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz minimum 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

źródło:KPP Świebodzin

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe