Co w rodzinie, to nie zginie

  • 14.08.2019, 13:18
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
721_6_13082019.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Syn ukradł ojcu samochód.

Policjanci ze Świebodzina w dwie godziny od zgłoszenia odzyskali skradzione auto. Jak się okazało zabrał je syn, który posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mundurowi ustalili, że 20-latek wybrał się ze swoją 18-letnią znajomą na przejażdżkę. Podczas kontroli pasażerka miała marihuanę. Oboje zostali zatrzymani, za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

W niedzielę (4 sierpnia) do Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie zgłosił się zdenerwowany mężczyzna, który poinformował, że z jego posesji zostało skradzione auto wraz z kluczykami. O takie zachowanie podejrzewał swojego syna, który w przeszłości dopuścił się już takiego czynu. O kradzieży natychmiast powiadomiono policyjne patrole.

Już dwie godziny później funkcjonariusze zauważyli wskazane auto w miejscowości Myszęcin w powiecie świebodzińskim. Po zatrzymaniu do kontroli policjanci wiedzieli już, że pojazd został skradziony, a za kierownica audi siedzi 20-letni syn zgłaszającego. Młody mężczyzna dodatkowo prowadząc pojazd dopuścił się przestępstwa niestosowania się do wyroku sądu. Ma on bowiem orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wraz z nim w pojeździe podróżowała 18-letnia pasażerka. W trakcie kontroli znaleziono u niej marihuanę. Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani.18-latka odpowie za posiadanie środków odurzających. 20-latek natomiast zgodnie z przepisami prawa odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz niestosowanie się do wyroku sądu.

źródło: KPP Świebodzin

Elżbieta Samsel-Czerniawska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe