Środa, 23.10.2019

Trzech kierowców na podwójnym gazie

  • 25.06.2019, 17:45 (aktualizacja 25.06.2019, 17:55)
  • Żródło: KPP Świebodzin
715_3_25062019.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prowadząc pojazd jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale również za osoby, które z nami podróżują oraz innych użytkowników dróg. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla osób, które świadomie stwarzają zagrożenie dla innych wsiadając za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. W miniony weekend policjanci ze Świebodzina wyeliminowali z dróg troje mężczyzn, którzy pomimo wypitego alkoholu ruszyli w drogę jako kierujący.

Wsiadając za kierownicę pojazdu powinniśmy być świadomi iż bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie ale również za przewożonych pasażerów i innych użytkowników dróg. Jest to oczywiste ponieważ jeśli z powodu naszego zaniedbania lub brawury doprowadzimy do zdarzenia to ucierpieć przecież mogą osoby trzecie, które zachowały wszelką ostrożność. Tym bardziej jeśli wiemy, że nie możemy prowadzić ponieważ wcześniej piliśmy alkohol i pomimo tego wsiadamy za kierownicę to świadomie ryzykujemy życiem innych. Podczas minionego weekendu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie zatrzymali troje kierujących w stanie nietrzeźwości.

Pierwszy z mężczyzn, 44-latek, zatrzymany został w piątek około godziny 11:00 miał wyraźne problemy z prowadzeniem swojego pojazdu. Zjeżdżał nim naprzemiennie do środka i krawędzi jezdni. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się że w organizmie ma ponad 2,3 promila alkoholu. Ponadto prowadził pojazd pomimo braku jakichkolwiek uprawnień do poruszania się pojazdami mechanicznymi. Kierujący został zatrzymany a jego pojazd odholowany na parking strzeżony.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany następnego dnia, tj. w sobotę 22 czerwca, w miejscowości Zbąszynek około godziny 00:50. Tym razem kierującym był 25-letni mężczyzna. Prowadził on swój pojazd mając ponad 1,8 promila alkoholu. Trzeci z mężczyzn został zatrzymany w niedzielę 23 czerwca tuż przed tym jak miał wjechać do miejscowości Wilkowo na trasie K92. Kierujący na ograniczeniu prędkości do 70 poruszał się z prędkością 113 km/h. Po zatrzymaniu policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Urządzenie po badaniu wskazało blisko promil alkoholu w organizmie.

Trzej mężczyźni odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz minimum 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wszyscy będą również musieli wpłacić po 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło: KPP Świebodzin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe