Wtorek, 16.07.2019

Awantura o parking

  • 01.05.2019, 11:32 (aktualizacja 01.05.2019, 11:39)
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
707_3_30042019.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Parking dla petentów jest niepotrzebny?
 
Burmistrz chciał zrobić płatny parking przy urzędzie miejskim, co nie spodobało się radnemu Tomalakowi. Koszt to około 200 tys. zł.
Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

GOCHA 3 ZŁOTE
GOCHA 3 ZŁOTE 25.05.2019, 16:17
TOMEK GUT GUT
ja
ja 21.05.2019, 08:30
Na parkingu było bu miejsce dla każdego interesanta gdyby nie stawiali tam samochodów pracownicy ja rozumiem że muszą gdzieś zaparkować ale dla kogo będzie ten parking ???? Zobaczcie ja raptownie opustoszał parking koło netto jak postawili parkometr i każdy kto robi zakupy może tam teraz bez problemu znaleźć miejsce. Stawiali tam wszyscy którzy wokół pracują wiem bo sama tam stawiałam. Może zamiast szlabanu parkometr ??? inne rozwiązanie
D
D 15.05.2019, 22:37
Pod samym ratuszem czarny mercedes ma prywatny parking. Jest nie do ruszenia, parkuje codziennie, a policja nic z tym nie robi.
%
% 11.05.2019, 20:40
jak juz robić to na kilkanascie/dziesiąt lat do przodu - parking wielopoziomowy, płatny - wystarczy zajrzec za zachodnia granicę; mały parking rotacyjny nic nie zmieni; jeśli tylko wstawiacie szlaban i wycinacie drzewo to dajcie sobie spokój
Ja
Ja 08.05.2019, 15:31
cyt: Zbigniew Szumski z FB dnia 08-05-2019 :..."Podpisaliśmy umowę na przebudowę drogi Rokitnica - Węgrzynice za kwotę 3,8 mln zł. Do 15 listopada inwestycja powinna się zakończyć. Dokładają Wojewoda i Wójt Skąpego. Udało się - mimo pierwotnych założeń projektowych - ocalić ponad 100 drzew na tej przepięknej alei. Do 15 września czekamy na dokumentację przebudowy drogi Mostki - Przełazy. Wilkowo - Borów - Ołobok wraz z budową ścieżki rowerowej spinającej pętlę od Świebodzina nad jezioro Niesłysz oraz przebudowa skrzyżowania w Nowym Dworku to zadania, które gotowe do realizacji będą na koniec sierpnia b.r...."
Ciągle słyszymy o nowych drogach rowerowych o przebudowach a co z chodnikiem do Grodziszcza Panie Szumski.??? Jest Pan w stanie odpowiedzieć
ZS
ZS 09.05.2019, 11:54
Tak. Potrzeba ponad milion złotych. Na razie takich pieniędzy na to zadanie nie mamy. Są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Na chodniki dofinansowań zewnętrznych nie dostaniemy. Trzeba czekać.
Jaś
Jaś 06.05.2019, 21:55
chyba polecieli z kosztami - ponad 200 000zł za bramkę i pobieranie opłat na parkingu na około 30 miejsc? Zawiodłem się na Was, mieliście nie trwonić miejskich pieniędzy, ale jednocześnie chciałbym rozwiązania problemu z parkowaniem w centrum., tylko rozwiązania taniego dla naszego miasta.
Mieszkaniec123
Mieszkaniec123 07.05.2019, 18:28
No tak, bo to przecież cena wzięta z kapelusza. Takie są koszty i tyle. To taka śmieszna filozofia - niech będzie dobrze i najlepiej za darmo. Tylko, że świat tak nie funkcjonuje.
Jaś
Jaś 08.05.2019, 21:50
Do mieszkaniec 123 - To dlaczego tylko 200 000 zł ? Mogli sobie zażyczyć 2 000 000 zł, bo przecież to tyle kosztuje.
Gdzielogikaisens
Gdzielogikaisens 09.05.2019, 11:49
Co?
Walery
Walery 07.05.2019, 06:30
Zjeść ciastko i mieć ciastko? Powodzenia!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.05.2019, 21:05
Nie zgadzam się na wycięcie lipy. Jak będzie park z prawdziwego zdarzenia a nie wc dla ptaków , to możemy podyskutować o lipie.
Roger
Roger 05.05.2019, 12:28
Ile razy jestem w urzędzie to miejsca z blokadami zajęte są prze jedne i ta same dwa samochody. Drugi zastępca chyba nie we wszystkie dni jest więc miejsce z blokadą stoi puste. To gdzie Nitschke parkował na tych płatnych parkingach? Koło Netto czy koło hotelu Lubuskiego skoro 200m od urzędu jest duży bezpłatny parking? :) I ten pomysł z wycięciem wiekowego, zdrowego drzewa. Mało betonu wokół?
szacunek
szacunek 06.05.2019, 19:36
dla Ciebie to Pan Nitschke !!!
Ja
Ja 06.05.2019, 00:05
Jaki baczny z Pana obserwator. Ma Pan notesik czy robi fotki tych samochodów? Zwykły obywatel odwiedza urząd 1-2 razy w roku, albo i wcale. Myślę, że jest Pan jednym z kumpli p. T i nie może się pogodzić z porażką. Pół roku i dalej boli?
Roger
Roger 07.05.2019, 16:41
Prowadzę 3 działalności + inne zobowiązania względem urzędu + prozaiczne sprawy jak np odebranie worków na odpady. Spokojnie, średnio jestem 2 razy w miesiącu na Rynkowej. A na "Pana" trzeba zapracować, bajkopisarstwo z pewnością w tym nie pomaga :) :)
szacunek
szacunek 10.05.2019, 10:36
to podejć do pana burmistrza Nitschka i powiedz mu o tym prosto w twarz. Tchórzostwo i chamstwo to Twoje Imie.....
Świebodzinianka
Świebodzinianka 04.05.2019, 16:42
CZYŻBY ŚWIEBODZIN MIAŁ DWÓCH BURMISTRZÓW??? CHYBA TAK. XD
Obserwator
Obserwator 02.05.2019, 19:47
Pan Tomalak to tak zawzięty człowiek, że co by Burmistrz nie zaproponował to zawsze stanie okoniem. Dobry jest tylko w wydawaniu poleceń, bo jakoś do pracy w LORO się nie nadał. Teraz popisuje się w Starostwie. Nigdy nic nie ruszy w tym mieście do przodu dopóki on będzie w Radzie.
Korsarz
Korsarz 13.05.2019, 11:54
niestety ale PRO tak jakby nie do końca prawdę w kampanii mówiło i przepraszam pisało. Tylko patrzeć jak liderom za kłamstwo nosy wyrosną jak dla bajkowego Pinokia . Panie ,Pani Obserwator, widzę że solą w oku jest Pan Burmistrz Tomalak ,ale co mamy . Obcy po mieście się panoszą i co drzewa nasze chcą ciąć. Trzeba być rzeczywiście nieobiektywnym aby chwalić nowego Burmistrza. Poza kreowaniem wizerunku nic nie widać. Nawet strategiczna i bezwzględnie potrzeba uregulowania ruchu przy nowej galerii leży ,przecież w przypadku ważnego interesu społecznego procedury przyśpieszają, tylko nie w obecnym Świebodzinie. Gdzie jest Członek Rady Nadzorczej Wodociągów, radny wojewódzki ,od w-ce burmistrza .Podobno miał pomagać za intratny stołek załatwiać tematy w instytucjach Marszałka ,a co załatwili -Tomalaka -wstyd. Biedna lipa sobie stała i stać będzie ,bo obcy łap swoich niech nie wyciągaja po nasze drzewa . Doradcy poznaniaki tak doradzają. Ot jakich włodarzy doczekał się teraz biedny Świebodzin..
szacunek
szacunek 16.05.2019, 11:06
stawiasz bardzo poważne zarzuty !!!!! jak masz odwagę zadaj te pytania oficjalnie a nie ukrywając się pod pseudonimami bo znów kłamstwo, kłamstwo, kałmstwo !!!!!! Pamiętaj że jeśli obrazasz i kłamiesz możesz zostać zidentyfikowany bo są wtedy do tego podstawy !!!! więc zastanów się co piszesz !!!!
m
m 21.05.2019, 19:25
piszesz o szacunku, o podpisywaniu się pod postami, a sam tego nie robisz. tchórzu. podpisz się imieniem i nazwiskiem cwaniaczku, anonimowo, to każdy mądry.
Korsarz
Korsarz 19.05.2019, 21:14
Czy Świebodzin ma z-ców miejscowych z dziada -,pradziada ?. Czy wygrywający wybory zatrudnił na z-ców miejscowych młodych ludzi ?. Czy Lipy na parkingu nikt nie wytnie do jesieni bo jest okres gniazdowania ptaków ?. Czy Przewodniczący Rady Nadzorczej wodociągów nie pochodzi z Kargowej podobnie jak z-ca ? Kto zrobił i za ile nowe logo wodociągów ?. Czy LORO nie podlega Marszałkowi województwa ?- Czy to jest twoja prawda . Mój nick jest moją sprawą a fakty są nieubłagane. To ja zostałem obrażony zachowaniem z-cy z kargowej i argumentami jakimi się zwrócił do pana Burmistrza Tomalaka -odsyłam do materiałów z posiedzenia komisji.Moje wpisy nikogo nie obrażaj ukazują tylko stan miasta ,ale tak po prostu jest.
Obserwatorka
Obserwatorka 15.05.2019, 07:51
Widzę, że choroba się pogłębia.

Pozostałe