Piątek, 24.05.2019

Nauczyciele nadal strajkują

  • 16.04.2019, 20:30 (aktualizacja 16.04.2019 20:39)
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
705_1_16042019.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Co na temat strajku w trakcie egzaminów sądzą gimnazjaliści?

Nauczyciele strajkują, jednak egzaminy gimnazjalne się odbyły. Czy to powód do radości dla strajkujących?

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 26.04.2019, 08:38
Niezależnie od tego czy jesteś nauczycielem czy innym pracownikiem każdy chce zarabiać więcej tylko jest jedna różnica zwykły pracownik jak by strajkował bo chciałby podwyżki to zostałby zwolniony - zastąpiony innym pracownikiem np z Ukrainy. Rozumiem nauczycieli ale jestem też rodzicem dziecka które się uczy. Nie popieram strajku.
Ty
Ty 30.04.2019, 07:31
Masz świadomość istnienia czegoś takiego jak związki zawodowe?
Niezadowolony rodzic.
Niezadowolony rodzic. 17.04.2019, 22:00
A co winne są dzieci, że brane są przez nauczycieli na zakładników swojej sprawy? Ich najbliższy rok nauki stoi pod znakiem zapytania, a o zakończeniu tego roku nie wspomnę. Moja córka będąca w trzeciej klasie gimnazjum straciła cały szacunek dla nauczycieli.
D.I
D.I 30.04.2019, 20:35
A może to nie wina nauczycieli, że dzieci stały sie zakładnikami a nieudaczników z ministerstwa edukacji. Na przekupstwa wyborcze, finansowanie TVP i Rydzyka mają pieniądze a na edukację nie...? Przecież strajki nauczycieli były zapowiadane już na początku stycznia! Rząd miał czas na rozmowy z ZNP. Wystarczyło tylko trochę ustępstw i n ie było by sprawy.
Szanujący nauczycieli
Szanujący nauczycieli 19.04.2019, 23:36
Strajku nauczycieli nie rozumieją ci, którzy zazwyczaj niewiele rozumieją. Jeden gamoń w telewizji rzucił bzdurne słowa o dzieciach - zakladnikach, a jemu podobni głoszą to, gdzie tylko się da. Myślę, że nauczycielom nie zależy akurat na szacunku pana córki. W strajku chodzi o szczytniejsze cele, ale skąd pan ma to wiedzieć skoro słucha pan jedynie mediów rządowych, gdzie nie mówi się kszty prawdy.
Orb
Orb 3.05.2019, 21:53
Ano właśnie brak szacunku do dzieci to norma u nauczycieli. A później żal i rozgoryczenie że uczeń nie szanuje nauczycieli aż a winni oczywiście rodzice.
DI
DI 4.05.2019, 15:26
Pretensje raczej do pisowskiego nieRządu a nie do nauczycieli. Przypominam, że sprawa edukacji była podnoszona już od stycznia tego roku... Pani minister i premier jak zwykle to olali...
Podpis
Podpis 2.05.2019, 21:30
Jakie szczytniejsze? Mamona?
Podpis
Podpis 18.04.2019, 07:30
A kiedy mają strajkować, w wakacje?! :D przy takim podejściu to nigdy nic by nie osiągneli.
Ja
Ja 26.04.2019, 08:33
Mogą strajkować po godzinach pracy, a nie kosztem dzieci.
Tym
Tym 29.04.2019, 08:19
Chyba żartujesz, strajkować po godzinach? To co to za strajk, o takiej formie jeszcze nie słyszałem. Strajk to odstąpienie od czynności związanych z wykonywaniem pracy.
Rodzic
Rodzic 16.04.2019, 21:58
Gdyby nie łamistrajki to egzaminy nie odbyły by się i już byłoby po strajku, bo rząd by się ugnął i zrealizował postulaty ZNP. Nic by się nie stało gdyby drugi termin egzaminów był wyznaczony np. na maj. Teraz jest gorzej, są zagrożone matury, a to już poważny problem. Jestem zdecydowanie za nauczycielami, którzy walczą o swoją godność i wyższe płace. To ludzie, którzy jako pierwsi stają na drodze naszych dzieci, od nich często zależy jak potoczy się życie każdego człowieka. Nie powinni walczyć o szacunek, ale go mieć. No, ale znaleźli się tacy, którzy wyłamali się i zdradzili tą grupę zawodową. Jak oni teraz spójrzą w oczy swoim kolegom, którzy walczą także za nich.

Pozostałe