Piątek, 26.04.2019

Mieszkańcy protestują

  • 26.03.2019, 17:51 (aktualizacja 27.03.2019 09:36)
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
702_2a_26032019.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
PR-owa wpadka.

W tym przypadku zawinili wszyscy zaangażowani w inwestycję, więc mieszkańcy stanowczo powiedzieli: My nie odpuscimy!

 

W materiale wykorzystano ujęcia z video zrealizowanego na zlecenie Głównego Geologa. 

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jurek
jurek 29.03.2019, 06:57
"...sufit na łeb..." :D
Sygnalista
Sygnalista 29.03.2019, 02:11
Jak z determinacja warto protestowac,przekonali sie o tym mieszkancy Zurawlowa na Podkarpaciu,broniac dzien i noc swoich pol przez 400 dni przed Shevronem,ktory to chcial prowadzic rabunkowe wydobycie gazu,prawdopodobnie zanieczyszczajac okoliczne jeziora i gruntowa wode pitna. Shevron odpuscil ! Moze mieszkancy wezma przyklad z Zurawlowa i poradza sie jak nie dopuscic obcym do dewastacji naszych ziem !
Psia mama 😂
Psia mama 😂 28.03.2019, 19:31
Dzięki Wam świat staje się lepszy 😍
Brawa dla mieszkańców za odwagę
Dominika S.
Dominika S. 28.03.2019, 19:28
Bez takich ludzi jak Wy świat by się już dawno skończył!
Dzięki, że jesteście!
Gorąco pozdrawiam
Siostra trzymaj się tam 😍
Sercem z Tobą chociaż z daleka ♥
Pandzia
Pandzia 28.03.2019, 19:27
Super ludziska!
Wspieram
Pandolove
Pandolove 28.03.2019, 14:41
Tak trzymać
Jesteście mega odważni 😍
Podziwiam i wspieram
Zofiiija
Zofiiija 28.03.2019, 14:40
Super. Oby dalej do przodu!
Nich dzieci nam nigdy nie zarzuca, że byliśmy bierni!
Sercem z Wami!
rodzinka i zdrowie
rodzinka i zdrowie 28.03.2019, 07:48
Brawo mieszkańcy, prawdziwi Polscy obywatele, dobrze, że zostało jeszcze w tym kraju paru ludzi z jajami. Mam nadzieję, że reszta społeczeństwa pójdzie za Waszym przykładem i zacznie walczyć o swój kraj. Całym sercem jestem z Wami. Szczególne brawa dla twórczyni reportażu za obiektywizm. Jak widzę samozaparcie tych ludzi wierzę, że wygrają, że uda im się przenieść odwiert obok poza zbiornik wody. Walczycie dla zdrowia i rodziny. Powodzenia
Peppa
Peppa 27.03.2019, 10:22
Brawa wielkie dla Was!!! Nie poddawajcie sie, odwalacie kawal dobrej roboty mieszkancy!!! Precz z odwiertami!!
mieszkaniec
mieszkaniec 27.03.2019, 10:16
Najpoważniejszym problemem w mojej ocenie jest puszczenie ruchu ciężkiego przez wioskę, która - nomen omen - nie będzie z tej inwestycji miała nic, poza problemem. Skoro takie słuszne podatki KGHiM wypłacać będzie Lubrzy, to niech Lubrza upoważni pracowników tejże firmy do poruszania się drogami objętymi tonażówką i niechaj jeżdżą przez Lubrzę. W końcu gmina będzie miała pieniądze na naprawy nawierzchni i pękających domów.
Wójt Lubrzy szybko sam protest założy, jak to pod jego ośrodkiem (aaaa -wróć - ośrodkiem jego żony) zaczną jeździć ciężarówki. Co to za pomysł w ogóle - " a kurde, mam tak ładny trawnik, że niech ciągniki na MOJE pole jeżdżą przez PODWÓRKO SĄSIADA, bo co będą MI niszczyć podwórko"...
Nie ma zgody na taką politykę....
Obywatelka PL
Obywatelka PL 27.03.2019, 10:09
I gdzie ta demokracja do cholery! Robią z ludźmi co chcą, bez pytania, bez poinformowania i bez uzgodnienia z mieszkańcami. To w jakim kraju my żyjemy, że wszystko robione jest na siłę. Tu potrzeba władzom wytłumaczyć ŁOPATOLOGICZIE!
Kamil
Kamil 27.03.2019, 10:05
Pan starosta nie patrzy w oczy... widać,że kłamie, widać że ma w tej sprawie sporo na sumieniu.

Nie było konsultacji społecznych, więc inwestycję można uznać za niebyłą. Nie ma jej po prostu,w tym momencie jest nielegalna!!!
Elka
Elka 27.03.2019, 10:01
Tak powinno byc .Wspieram mieszkancow
B.
B. 27.03.2019, 10:00
Mieszkancy trzymajcie sie i walczcie o swoje, zaden biznesmen nie bedzie z Was debili robic!!!!!
Anna Perz
Anna Perz 27.03.2019, 09:59
Brawo i tak powinno byc .Wspieram mieszkańców .
Obywatel
Obywatel 27.03.2019, 09:46
Jakby trudno było rzetelnie powiedzeć, że ludzie nie są przeciwko odwiertom i wydobyciu, są jedynie przeciwni odwiertowi w tym konkretnym miejscu na ich cieku wodnym, aby nie doprowadzić do zatrucia wód gruntowych, okolicznych jezior i ujęć wody. Nikt nie protestuje aby zrobić odwiert tuż obok ledwie 4-5 km w bok. Dziennikarka powinna zostać poddana ocenie przez radę etyki mediów za celowe jątrzenie i podsycanie i tak napiętej już atmosfery.
E.Samsel
E.Samsel 27.03.2019, 23:04
A w którym fragmencie jest teza, że są przeciwni wszystkim odwiertom? Proszę wysłać link do Rady Etyki Mediów i po sprawie. 
Aparatka
Aparatka 27.03.2019, 09:29
Tak trzymać. Nie poddawać się! Świadomość ludzi rośnie 😍
Pączuś
Pączuś 27.03.2019, 09:29
Nie ma to jak robić z ludzi wariatów tylko dlatego, że mają świadomość zagrożeń 🙈
Trzymajcie się ciepło Rusinów!
Zośka
Zośka 27.03.2019, 09:27
Nie dajcie się!
Popieram całym sercem mieszkańców.
Dominika
Dominika 27.03.2019, 09:26
Oni nigdzie nie widzą zagrożenia bo przecież kasa na to nie pozwala. Jestem z Wami Rusinów!

Pozostałe