Piątek, 23.08.2019

Pijany nastolatek szarżował na przejeździe kolejowym

  • 12.03.2019, 17:11
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
700_1_12032019.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dziewiętnastoletni kierujący zignorował podstawy bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego. Na czerwonym świetle, ominął zapory i przejechał przez przejazd kolejowy. Zignorował również sygnały dawane przez policyjny patrol do zatrzymania i spróbował ucieczki. Po krótkim pościgu zakończył ją na ogrodzeniu jednej z posesji. W organizmie miał 1,6 promila alkoholu.

Podczas nocnego patrolu policjanci ze Świebodzina przemieszczali się pomiędzy miejscowościami Świebodzin i Wilkowo. W odległości około 100 metrów od zamkniętego przejazdu kolejowego zauważyli pojazd, którego kierujący zignorował czerwone światło oraz ominął opuszczone zapory. Auto zmierzało w ich kierunku dlatego policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby kierowca się zatrzymał. Mężczyzna w oplu zdecydował się jednak na ucieczkę.

Wyminął stojący radiowóz i gwałtownie przyspieszył. Policjanci podjęli pościg i natychmiastowo poinformowali oficera dyżurnego, który do pomocy skierował kolejne patrole. Jazda kierowcy opla zakończył się po krótkiej chwili. Kierujący nie opanował pojazdu i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji.

Po zatrzymaniu okazało się iż za kierownicą siedzi 19-latek, mieszkaniec powiatu świebodzińskiego. W organizmie miał 1,6 promila alkoholu. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. On sam noc spędził w świebodzińskiej komendzie, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty: kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie pojazdu do kontroli. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kierującemu również zostaną odebrane uprawnienia do kierowania i zostanie wobec niego orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres minimum 3 lat. Odpowie również za wykroczenia drogowe - omijanie zapór i przejazd przez przejazd kolejowy na czerwonym świetle.

źródło: KPP Świebodzin

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe